HomePiłka nożnaEuro 2024: Ekstraklasowicz bohaterem Słoweńców! Dania wzruszona występem Eriksena [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Słowenii zremisowała 1:1 z Danią w meczu grupy C na Euro 2024. Bramki zdobyli Christian Eriksen oraz Erik Janża.

Christian Eriksen

PressFocus / Spada/LaPresse

Dania remisuje ze Słowenią

Dania objęła prowadzenie w 17. minucie gry. Na prawym skrzydle umiejętnie zastawił się Rasmus Hojlund i wywalczył dla swojej drużyny rzut z autu, który błyskawicznie wykonał jeden z jego kolegów. Następnie futbolówka trafiła w pole karne, a tam fantastyczne podanie piętą wykonał Jonas Wind. Napastnik Wolfsburga zagrał tym samym do nadbiegającego Christiana Eriksena. Pomocnik Manchesteru United strzałem z pierwszej piłki pokonał Jana Oblaka. Przypomnijmy, że 32-latek na poprzednich mistrzostwach Europy (w meczu z Finlandią) stracił przytomność i był reanimowany na murawie. Aktualnie może nadal uprawiać sport, ponieważ wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Po zmianie stron, a konkretnie w 77. minucie Słoweńcy doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Erik Janża. Zawodnik Górnika Zabrze uderzył zza pola karnego, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z rywali i całkowicie zmyliła Kaspera Schmeichela.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami. O 21:00 rozpocznie się mecz pozostałych drużyn z grupy C, w którym Anglia zagra z Serbią.

Słowenia – Dania 1:1 (0:1)
Bramki: 77. Janża – 17. Eriksen
Żółte kartki: Stojanović, Celar – Hjulmand
Wyjściowy skład reprezentacji Słowenii: Oblak – Karnicnik, Drkusić, Bijol, Janża – Stojanović, Gnezda Cerin, Elsnik, Mlakar – Sporar, Sesko.
Wyjściowy skład reprezentacji Danii: Schmeichel – Christensen, Andersen, Vestergaard – Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen – Eriksen – Wind, Hojlund.

PSG zatrzymało wielki talent! Bardzo młody piłkarz zostaje w klubie
Poznaliśmy kolejną parę 1/8 finału mistrzostw Europy
Francuski bramkarz kpi z Lewandowskiego! Maignan wyśmiał Polaka
Lewandowski opowiada o rzucie karnym. “Trochę dreszczyku było”
Wszystko jasne w grupie C! Nie ma niespodzianek
10 wniosków po występie Polski na Euro 2024. Jest nadzieja, ale i dużo pracy
Dawidowicz nie może tego odżałować. “Wielka szkoda”
Bez bramek w Monachium. Dania zremisowała z Serbią
Anglia potwierdza nicość, ale awansuje do 1/8 finału. Niesamowita sytuacja Słoweńców
Koeman kipiał ze złości po meczu Holandia – Austria. “To wstyd”