HomePiłka nożnaOni na Euro 2024 nie dostali nawet minuty. Probierz nie dał szansy czterem piłkarzom

Oni na Euro 2024 nie dostali nawet minuty. Probierz nie dał szansy czterem piłkarzom

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Spośród 26 piłkarzy reprezentacji Polski, którzy zostali powołani na Euro 2024, szansę na niemieckich boiskach dostało 22 zawodników. Bez choćby minuty turniej zakończyło czterech zawodników, z czego jeden bramkarz.

Polska

Mateusz Porzucek / PressFocus

Czterech Polaków bez gry na Euro 2024

Do pewnego momentu mogło się wydawać, że na liście piłkarzy bez choćby minuty na Euro 2024 będzie dwóch bramkarzy. Zmieniło się to po meczu z Austrią, kiedy to Wojciech Szczęsny zapowiedział, że nie wystąpi w spotkaniu z Francją. Jego miejsce zajął Łukasz Skorupski, dlatego jedynym bramkarzem bez gry był Marcin Bułka.

Bez ani jednej minuty turniej zakończyło dwóch obrońców. Pierwszym z nich jest Tymoteusz Puchacz, który dostał 18 minut w pierwszym przedturniejowym sparingu z Ukrainą. Nie było w 100% pewne, czy otrzyma powołanie, ale finalnie pojechał do Niemiec. Szansy jednak nie dostał.

Bez debiutu na dużym turnieju pozostaje również Sebastian Walukiewicz, którego niektórzy spodziewali się w składzie na mecz z Francją po słabym występie defensywy przeciwko Austrii. Autor jednej z bramek w sparingu z Ukrainą nie przekonał jednak do siebie Michała Probierza na tyle, aby dał mu szansę.

Zero po stronie liczby minut na Euro 2024 widnieje również przy nazwisku Damiana Szymańskiego. Pomocnik AEK-u Ateny wszedł na boisko w końcowych minutach sparingu z Turcją i jak dotąd był to jego ostatni występ w narodowych barwach. W Niemczech nie pojawił się na murawie w żadnym z trzech spotkań.

Na kogo Probierz stawiał najchętniej?

Z drugiej strony, trzech reprezentantów Polski rozegrało komplet minut na Euro 2024. To dwóch środkowych obrońców – Jakub Kiwior i Jan Bednarek, a także Przemysław Frankowski. Każdy z nich grał od pierwszej do 90. minuty we wszystkich trzech grupowych meczach.

Poza tą trójką, pięciu piłkarzy zagrało w każdym z trzech meczów. Byli to Piotr Zieliński (łącznie 255 minut), Nicola Zalewski (248 minut), Jakub Moder (180 minut), Kacper Urbański (149 minut) i Karol Świderski (90 minut).

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”