HomePiłka nożnaEuro 2024: Niemcy nie boją się burzy. Gospodarze w ćwierćfinale [ZOBACZ BRAMKI]

Euro 2024: Niemcy nie boją się burzy. Gospodarze w ćwierćfinale [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Niemiec pokonała Danię 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2024. Sędzia został zmuszony do przerwania meczu na 20 minut z powodu gwałtownej burzy.

Niemcy

Alamy

Niemcy idą jak burza i eliminują Danię

Niemcy zadali pierwszy cios już w 4. minucie spotkania. Toni Kroos dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się Nico Schlotterbeck. Defensor Borussii Dortmund faulował jednak przeciwnika w walce o pozycję, a sędzia po konsultacji z wozem VAR anulował gola.

W 7. minucie zza pola karnego uderzył Joshua Kimmich, a Kasper Schmeichel popisał się fantastyczną robinsonadą. Die Mannchaft się nie zatrzymywali i zaledwie trzy minuty później kapitan Duńczyków po raz kolejny uratował swój zespół. Na uderzenie z powietrza zdecydował się Kai Havertz. Warto zwrócić uwagę na imponujące podanie diagonalne w wykonaniu Antonio Rudigera.

W 36. minucie sędzia Michael Oliver był zmuszony do przerwania meczu ze względu na gwałtowną burze, która szalała nad stadionem Signal Iduna Park w Dortmundzie. Piłkarze obu zespołów wrócili na murawę po upływie 20 minut i w dalszym ciągu dominowali podopieczni Juliana Nagelsmanna, Najpierw Havertz trafił głową wprost w Schmeichela, a następnie Schlotterbeck również głową znacznie się pomylił.

Półfinaliści Euro 2020 dopiero w 43. minucie zaznaczyli swoją obecność na boisku. Napastnik Manchesteru United – Rasmus Hojlund wyłuskał piłkę w polu karnym Orłów i trafił w boczną siatkę. Chwilę później 21-latek przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem. Bramkarz Bayernu Monachium wyszedł z bramki i umiejętnie skrócił kąt.

Po zmianie stron byliśmy świadkami podróży z nieba do piekła w wykonaniu Joachima Andersena. W 48 minucie stoper Crytal Palace strzelił gola, ale był na spalonym i VAR go nie uznał.

Następnie Duńczyk sprokurował rzut karny (zagranie ręką), który pewnie wykorzystał Havertz. Dla urzędującego wicemistrza Anglii to druga bramka na Euro 2024.

Wynik spotkania ustalił w 68. minucie Jamal Musiala. Pomocnik Bayernu musi jednak podziękować za asystę Schlotterbeckowi. Finalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów posłał długie podanie z własnej połowy prosto do 21-latka. Niemcy w 1/4 finału zagrają ze zwycięzcą pary Hiszpania – Gruzja. La Furia Roja zmierzą się z pogromcami Portugalii dokładnie 30 czerwca o 18:00.

Niemcy – Dania 2:0 (0:0)
Bramki: 53. Havertz (rzut karny), 68. Musiala
Żółte kartki: Bah, Maehle
Skład reprezentacji Niemiec: Neuer – Kimmich, Rudiger, Schlotterbeck, Raum – Andrich, Kroos – Sane, Gundogan, Musiala – Havertz
Skład reprezentacji Danii: Schmeichel – Andersen, Vestergaard, Christensen – Bah, Delaney, Hojbjerg, Maehle – Olsen, Eriksen – Hojlund