HomePiłka nożnaHiszpania – Włochy: przewidywane składy, gdzie obejrzeć

Hiszpania – Włochy: przewidywane składy, gdzie obejrzeć

W czwartkowy wieczór na niemieckiej Veltins Arena w Gelsenkirchen Hiszpanie podejmą obrońców tytułu mistrzów Europy-Włochów. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 21:00.

Włochy

Włochy. Fot. Alamy

Mecz o wyjście z grupy

Reprezentacja Hiszpanii w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy pewnie pokonała Chorwatów 3:0. Zawodnicy Luisa de la Fuente po świetnej grze stali się jednym z faworytów do wygrania całego Euro 2024. Zwycięstwo w najbliższym meczu z Włochami da im gwarancję wyjścia z grupy oraz grę w 1/8 finału.

Włosi z pewnością nie rozpoczęli tego turnieju tak, jakby chcieli. W ostatnim wygranym 2:1 meczu z Albanią, stracili bramkę po 23. sekundach gry. Jeszcze w pierwszej połowie w przeciągu pięciu minut strzelili 2 gole, które ostatecznie zapewniły im wygraną w całym spotkaniu. Obecnie zajmują 2. miejsce w grupie tuż za Hiszpanią.

Przewidywane składy Hiszpania – Włochy

Po ostatnich spotkaniach w składach obu ekip nie było piłkarza, który doznałby jakiegoś większego urazu. W takim przypadku można spodziewać się wystawienia przez obu szkoleniowców bardzo podobnych, o ile nie takich samych składów, co w pierwszym meczu. Tak więc w reprezentacji Hiszpanii z pewnością ujrzymy 16-letniego Yamala, a w kadrze Azzurrich Barellę, którzy zaliczyli bardzo dobre występy.

Hiszpania: Simon – Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella – Pedri, Rodri, Ruiz – Yamal, Morata, Williams

Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco – Jorginho, Barella – Frattesi, Pellegrini, Chiesa – Scamacca

Hiszpania-Włochy: Gdzie obejrzeć

Oba zespoły zmierzą się ze sobą w czwartek o godzinie 21:00 na Veltins Arena w Gelsenkirchen. Spotkanie będzie prowadził słoweński sędzia Slavko Vinčić. Mecz można obejrzeć w TVP 1 oraz TVP Sport, a skomentują to spotkanie Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.