HomePiłka nożnaEuro 2024: Hiszpański walec rozjechał Chorwatów [ZOBACZ BRAMKI]

Euro 2024: Hiszpański walec rozjechał Chorwatów [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Hiszpanii wygrała z Chorwacją 3:0 w pierwszym meczu grupy B na Euro 2024. Warto zwrócić uwagę, że wicemistrzowie świata z 2018 roku zmarnowali wiele okazji na zdobycie bramki honorowej.

Reprezentacja Hiszpanii

Fabideciria / Alamy Stock

Hiszpania pokazała Chorwatom miejsce w szeregu

Hiszpanie stworzyli pierwszą, groźną sytuację w 7. minucie meczu, ale ze strzałem Alvaro Moraty bez większych problemów poradził sobie Dominik Livaković. Jednak chwilę przed upływem drugiego kwadransa gry, a dokładnie w 29. minucie bramkarz Fenerbahce był już bezradny. Prostopadłe podanie w pole karne Chorwatów posłał Fabian Ruiz, a Morata w pojedynku oko w oko z 29-latkiem zachował stoicki spokój.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Z kolei w 32 minucie Ruiz do asysty dołożył gola. Pomocnik PSG popisał się indywidualną akcją i po minięciu dwóch rywali, wyprowadził podopiecznych Luisa de la Fuente na dwubramkowe prowadzenie.

Tuż przed przerwą zawodnicy La Furia Roja zadali trzeci cios. Lamine Yamal dośrodkował w pole karne, a tam do futbolówki dopadł Dani Carvajal. Dla świeżo upieczonego zdobywcy Ligi Mistrzów to debiutancka bramka w seniorskiej kadrze.

Chorwaci przebudzili się w 55. minucie. Mateo Kovacic zagrał do Ante Budumira, a ten wypatrzył Josipa Stanisicia. Obrońca Bayernu Monachium zdecydował się na strzał, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymał Marc Cucurella. Po chwili Budimir dobijał głową i fantastyczną paradą popisał się Unai Simon.

W 80. minucie brązowi medaliści z Kataru nie wykorzystali rzutu karnego. Najpierw uderzenie Bruno Petkovicia obronił Simon, ale piłka trafiła pod nogi Ivana Persicia, który przytomnie wypatrzył Petkovicia. Napastnik tym razem zdobył gola, ale z powodu zbyt wczesnego wbiegnięcia Chorwatów w pole karne Michael Oliver był zmuszony go anulować.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Trzykrotni mistrzowie Europy mają jeszcze przed sobą starcia z Włochami oraz Albanią. Z kolei podopieczni Zlatko Dalicia zagrają najpierw z Albanią, a fazę grupową zakończą 24 czerwca meczem z Włochami.

Hiszpania – Chorwacja 3:0 (3:0)
Bramki: Morata, 32. Ruiz, 45+2. Carvajal
Żółte kartki: Rodri
Wyjściowy skład reprezentacji Hiszpanii: Simon – Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella – Pedri, Rodri, Ruiz – Yamal, Morata, Williams.
Wyjściowy skład reprezentacji Chorwacji: Livaković – Stanisić, Sutalo, Pongracić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovacić – Majer, Budimir, Kramarić.