HomePiłka nożnaEndrick przesadził? Ancelotti zabrał głos

Endrick przesadził? Ancelotti zabrał głos

Źródło: AS

Endrick podczas meczu z Atletico ponownie zdecydował się oddać strzał z dystansu przy wyprowadzonej kontrze. Tym razem nie strzelił gola, a kilka minut później ekipa Simeone wyrównała rezultat starcia. Do sytuacji odniósł się Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji prasowej.

screen meczu

Endrick mógł zachować się lepiej

Mecz pierwszej kolejki Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Stuttgartem wielu zapadł w pamięć w dużej mierze za sprawą bramki Endricka. Młody napastnik wyprowadzając kontratak i mając możliwość zagrania do Viniciusa czy Mbappe, zdecydował się bowiem oddać strzał z pokaźnej odległości.

18-latek zdobył wtedy bramkę, więc nikt nie ośmielał się go skrytykować za brawurową decyzję. Inaczej było podczas niedzielnego meczu z Atletico. W tym spotkaniu ponownie Endrick miał świetną okazję na wyprowadzenie kontry. Podprowadził piłkę na około trzydziesty metr, by nie zastanawiając się oddać silne uderzenie z daleka. Tym razem chybił.

Real Madryt prowadził przy tej sytuacji 1:0. Sześć minut później, bo w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, gola wyrównującego dla Atletico zdobył Angel Correa. Wielu przypomniało sobie wtedy o sytuacji Endricka, który mógł zachować się lepiej przy groźnie wyglądającym kontrataku. Głos w tej sprawie zabrał Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji prasowej.

To nie była tak klarowna sytuacja, jak ze Stuttgartem. Mógł zagrać do Bellinghama, ale nie uważam tego za dramat – przyznał szkoleniowiec Realu Madryt.