HomePiłka nożnaEliminacje mistrzostw Europy kobiet: Trzy punkty zostają w Niemczech. Polki rozbite w ostatnim kwadransie

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej przegrała z reprezentacją Niemiec 1:4 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Dla drużyny prowadzonej przez Ninę Patalon to trzecia porażka w grupie A.

Niemcy - Polska

dpa picture alliance / Alamy

Pierwszego gola Polki zdobyły już w pierwszej minucie spotkania. Ewa Pajor dośrodkowała z prawego skrzydła w pole karne, a tam na uderzenie z pierwszej piłki zdecydowała się Natalia Padilla. Merle Frohms nie zdążyła zareagować, ponieważ zawodniczka FC Koln wykończyła akcję z bliska. Z kolei w 18. minucie w sytuacji sam na sam z Pajor, lepsza okazała się bramkarka Wolfsburga.

Niemki doprowadziły do wyrównania w 34. minucie gry, a gola samobójczego strzeliła Wiktoria Zieniewicz. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strącenie piłki kompletnie zaskoczyło piłkarkę, która na co dzień występuj w barwach UKS SMS Łódź. Tuż przed przerwą Padilla sprytnym zwodem w polu karnym minęła przeciwniczkę, ale jej strzał okazał się niecelny.

Po zmianie stron, w 64. minucie podopieczne Niny Patalon były bliskie objęcia prowadzenia. Pajor po podaniu Eweliny Kamczyk uderzyła technicznie, ale piłka ostatecznie odbiła się od poprzeczki. Reprezentacja Niemiec wyprowadziła trzy decydujące ciosy w ostatnim kwadransie. Do siatki trafiały kolejno Lea Schueller oraz dwukrotnie Giulia Gwinn, która strzałem z jedenastu metrów ustaliła wynik spotkania.

Polki po trzech porażkach (1:3 Austria, 0:3 Islandia) zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Z kolei Niemki z kompletem zwycięstw znajdują się na prowadzeniu.

Niemcy Polska 4:1 (1:1)
Gole: 34. Zieniewicz (bramka samobójcza), 77. Schueller, 84. Gwinn, 88. Gwinn (rzut karny) – 1. Padilla
Żółte kartki: –
Wyjściowy skład reprezentacji Niemiec: Frohms – Gwinn, Hendrich, Schulze, Linder – Brand, Oberdorf, Nuesken, Buehl – Popp, Schueller
Wyjściowy skład reprezentacji Polski: Szemik – Adamek, Zieniewicz, Woś, Wiankowska – Matysik, Kamczyk, Achcińska – Grabowska, Pajor, Padilla

Nikola Grbić obejmie Serbię? Selekcjoner Polaków zareagował na doniesienia
Nikola Grbić zmieni miejsce pracy? Jest wymarzonym trenerem dla tej reprezentacji