HomePiłka nożnaEl. LE: Wisła Kraków przypieczętowała awans. Gospodarzom nie pomógł doping balkonowy [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Wisła Kraków wygrała 2:1 z KF Llapi i awansowała do drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie Giannis Kiakos.

KF Llapi - Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy
X / polsatsport

Wisła Kraków z awansem do kolejnej rundy

Wiślacy pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 8. minucie spotkania. Angel Baena dośrodkował w pole karne, a tam Oliwier Sukiennicki trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Z kolei w 16. minucie 21-latek zdobył bramkę, ale w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Warto również wspomnieć o tym, że spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Jednak miejscowi kibice doskonale sobie z tym poradzili, ponieważ znaleźli inny sposób na podziwianie swoich ulubieńców. Puste trybuny to efekt kary nałożonej na Llapi przez UEFA w 2023 roku.

Po zmianie stron, a dokładnie w 58. minucie podopieczni Kazimierza Moskala objęli prowadzenie. Baena podał do Bartosza Jarocha, a ten dośrodkował w pole karne. Następnie gola głową strzelił Angel Rodado. To druga bramka Hiszpana w dwumeczu z wicemistrzem Kosowa.

Gospodarze wyrównali w 74. minucie. Ilira Blakcori podał do Ardita Tahiriego, a 21-latek zmylił obronę rywala sprytnym przyjęciem i zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Antona Cziczkana.

Zdobywcy Pucharu Polski zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 90. minucie gry. Giannis Kiakos po asyście Patryka Gogóła popisał się celnym uderzeniem z 14. metra i tym samym ustalił wynik spotkania. W kolejnej rundzie rywalem Wisły Kraków będzie Rapid Wiedeń (Austria). Mecze II rundy kwalifikacji Ligi Europy wyznaczono wstępnie na 25 lipca i 1 sierpnia. Natomiast za zwycięstwo Białej Gwiazdy Polska do rankingu UEFA otrzyma 0,250 pkt.

KF Llapi – Wisła Kraków 1:2 (0:0)
Bramki: 74. Tahiri – 58. Rodado, 90. Kiakos
Żółte kartki: Blakcori, Gashijan, Krasniqi – Uryga
Wyjściowy skład Wisły Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec – Sapała, Carbo – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado.
Wyjściowy skład KF Llapi: Avdyli – Emini, Useini, Krasniqi, Blakcori – Musolli, Namani – Baftiu – Gashijani, Januzi, Maliqi.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu