HomePiłka nożnaEkstraklasa: Grad bramek. Warta ogrywa Stal Mielec

Ekstraklasa: Grad bramek. Warta ogrywa Stal Mielec

Zakończyło się poniedziałkowe spotkanie między Wartą Poznań a Stalą Mielec w ramach 29. kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. “Warciarze”, po meczu pełnym zwrotów akcji, pokonali rywali na własnej murawie 5:2. Hat–trickiem popisał się Adam Zrelak.

Warta Poznań

Przebieg spotkania

Pierwsze odsłona była niezwykle wyrównana pod względem boiskowych wydarzeń. Cios za ciosem. Wynik w 7. minucie otworzył Konrad Matuszewski, zapewniając przewagę Warcie Poznań. Następnie, 10 minut później, wyrównującą bramkę zdobył Alvis Jaunzems. W 38. minucie na prowadzenie ponownie wyszli Zielono–Biali, po golu Adama Zrelaka. Nie pozostało to bez odpowiedzi Biało–Niebieskich. Tuż przed przerwą na remis strzelił Ilja Szkurin. Chwilę później sędzia zaprosił obie drużyny do szatni.

W drugą połowę z przytupem weszli piłkarze z Poznania. W 46. oraz 49. minucie na listę strzelców kolejno wpisali się Adam Zrelak i Dawid Szymonowicz. Nie minęło nawet pięć minut od wznowienia meczu a na tablicy wyników pojawiło się już 4:2. Fani Stali Mielec nie doczekali się bramkowej odpowiedzi swoich ulubieńców. Korzystny dla Warty Poznań rezultat podwyższył w 71. minucie Adam Zrelak, zdobywając trzeciego gola w tym spotkaniu.

Co ciekawe, jeśli chodzi o statystyki obu drużyn, to posiadanie piłki wyniosło 59 do 41% na korzyść Stali Mielec, która ostatecznie uległa Warcie Poznań. Sytuacja miała się podobnie w przypadku oddanych strzałów – 15 (w tym 4 celne) do 11 (w tym 7 celnych).

Sytuacja w lidze

Walcząca o utrzymanie w Ekstraklasie Warta Poznań, dzięki zdobytym w poniedziałek trzem punktom, awansowała na 13. miejsce w tabeli i ma aktualnie cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Natomiast Stal Mielec, wobec tej porażki na wyjeździe, nie zmieniła swojej pozycji. Nadal plasuje się na 9. pozycji z dorobkiem 38 punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek.