HomePiłka nożnaPolak bohaterem w Pucharze Niemiec. Uratował swój zespół

Polak bohaterem w Pucharze Niemiec. Uratował swój zespół

Źródło: Eleven Sports

Adam Dźwigała golem w 94 minucie meczu St. Pauli z Hallescher w ramach 1/32 finału Pucharu Niemiec uratował swoją drużynę doprowadzając do dogrywki. Ostatecznie St. Pauli zdobyło kolejną bramkę w 110 minucie starcia – drużyna Polaka przeszła zatem do następnego etapu krajowego pucharu.

screen Eleven Sports

Dźwigała wybawcą St. Pauli

Adam Dźwigała trafił do St. Pauli zimą 2020 roku. W zeszłym sezonie, zakończonym awansem niemieckiej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej, zagrał on w 17 spotkaniach. W piątkowym starciu St. Pauli z Hellescher w ramach 1/32 finału Pucharu Niemiec, polski defensor był rezerwowym. Zameldował się na murawie w 71 minucie, gdy Hallescher wygrywało 2:1.

28-latek okazał się bohaterem beniaminka Bundesligi. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy odnalazł się w polu karnym rywala, gdzie precyzyjnym strzałem z lewej nogi zdobył bramkę. Doprowadził tym samym swój zespół do dogrywki, w której St. Pauli okazało się lepsze. W 110 minucie meczu Lars Ritzka strzelił ostatniego gola meczu, który zakończył się rezultatem 3:2 dla drużyny Polaka.

Adam Dźwigała na przestrzeni prawie czterech lat zgromadził w St. Pauli 76 występów. W Polsce reprezentował on barwy Wisły Płock, Jagiellonii Białystok, Górnika Łęczna, Lechii Gdańsk, czy Górnika Zabrze. Łącznie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej zagrał w 114 spotkaniach zanim przeszedł do portugalskiego Desportivo Aves.