Źródło: Górnik Zabrze – X

Klub z Zabrza za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, poinformował o przedłużeniu kontraktów z dwoma młodzieżowcami. Mowa o Kamilu Lukoszku, a także Norbercie Barczaku. Umowy zostały parafowane do czerwca 2025.

Kamil Lukoszek

Zabezpieczanie przyszłości

Obaj zawodnicy zdążyli już zadebiutować na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Jednak zarówno Lukoszek jak i Barczak więcej minut dostawali w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Ten pierwszy w tym sezonie rozegrał na najwyższym szczeblu 17 spotkań, w których nie zdołał zdobyć bramki czy też zaliczyć asysty. Jedynego gola strzelił w meczu Fortuna Pucharu Polski, który zabrzanie wygrali w Katowicach aż 4:0.

Norbert Barczak z kolei rozegrał jeszcze mniej minut w tym sezonie niż jego klubowy kolega. Licznik występów bocznego obrońcy w tym sezonie Ekstraklasy zatrzymał się na pięciu spotkaniach, w których nie zanotował żadnych liczb. Zdecydowanie więcej, młody defensor gra w drugiej drużynie Górnika, która znajduje się na czwartym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.