HomePiłka nożnaDramatyczna porażka zespołu Marcina Kamińskiego. Osiem goli w 2. Bundeslidze

Dramatyczna porażka zespołu Marcina Kamińskiego. Osiem goli w 2. Bundeslidze

Schalke 04 srogo rozczarowuje na początku sezonu. Uznany klub z Marcinem Kamińskim w składzie przegrał w piątek 3:5 z Darmstadt.

Marcin Kamiński

dpa picture alliance / Alamy

Dramatyczna porażka zespołu Marcina Kamińskiego

W Stambule w 2005 roku Milan zmierzył się z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie Włosi prowadzili z The Reds aż 3:0. Wielu kibiców z Mediolanu szykowało się już do świętowania wielkiego sukcesu, ale po przerwie Anglicy wrócili do gry, doprowadzając do remisu i wygrywając rzuty karne.

Podobny scenariusz był w meczu Schalke 04 z Darmstadt. Po pierwszej połowie klub z Zagłębia Ruhry prowadził 3:1 po bramkach Tobiasa Mohra, Moussy Sylli oraz Rona Schallenberga. Jedyne trafienie dla gości należało do Frasera Hornbiego.

Po przerwie w zespół Darmstadt weszły jednak nowe siły. Hattrick Isaca Lidberga oraz gol Sergio Lopeza dały drużynie Die Lilien imponujące zwycięstwo 5:3. Schalke musiało obejść się smakiem, choć po pierwszej połowie było praktycznie spokojne o trzy punkty.

W piątkowy wieczór całe zawody rozegrał Marcin Kamiński. Polski stoper zakończył mecz z żółtą kartką na swoim koncie.

Schalke rozczarowuje w 2. Bundeslidze

Początek sezonu w wykonaniu drużyny Die Konigsblauen to rozczarowanie na całej linii. Po sześciu rozegranych meczach Schalke ma na koncie tylko 4 punkty. Zajmuje 14. miejsce w lidze, mając trzy “oczka” przewagi nad strefą spadkową.

W sześciu dotychczasowych meczach Schalke straciło aż 16 bramek. Die Konigsblauen dysponują jedną z najgroszych defensyw w całej lidze.