HomePiłka nożnaDramat Adama Buksy! Midtjylland poza Ligą Mistrzów

Dramat Adama Buksy! Midtjylland poza Ligą Mistrzów

Źródło: Canal Plus Sport

Midtjylland prowadziło 2:1 ze Slovanem Bratysława, ale w końcówce straciło dwie bramki i ostatecznie nie awansowało do Ligi Mistrzów! Adam Buksa mógł zadebiutować w najbardziej prestiżowych rozgrywkach kontynentu. Pozostanie mu Liga Europy.

Adam Buksa

Ritzau / Alamy

Midtjylland witało się z gąską

Duńczycy musieli najpierw gonić wynik. W 33. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marko Tolić. Doświadczony chorwacki pomocnik wykorzystał podanie Cesara Blackmana i zdobył ważną bramkę dla Slovana.

Przyjezdni potrzebowali jednak tylko niecałych 10 minut, aby doprowadzić do wyrównania. Franculino, który rozgrywał w środowy wieczór kapitalne zawody, podał do Arala Simsira. 22-letni Turek trafił na 1:1.

Po przerwie Duńczycy ruszyli po kolejną bramkę. Tym razem Franculino do asysty dołożył gola.

Powrót Slovana do gry

Zespół Midtjylland powoli witał się z gąską, ale w końcówce spotkania dwa szybkie ciosy wyprowadzili gracze Slovana. Najpierw do wyrównania doprowadził Marko Tolić, a kilka minut później prowadzenie gospodarzom dał Tigran Barseghyan.

W ten sposób Slovan awansował do Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii. Piłkarze z Bratysławy swoim zaangażowaniem i wiarą w pomyślny rezultat do końcowego gwizdka zasłużyli na przepustkę do najbardziej prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu. Midtjylland będzie grało w Lidze Europy.