HomePiłka nożnaHistoryczny wyczyn Malena. Wyrównał 28-letnie osiągnięcie niemieckiej legendy

Historyczny wyczyn Malena. Wyrównał 28-letnie osiągnięcie niemieckiej legendy

Donyell Malen strzelił dwa gole po wejściu z ławki rezerwowych i przyczynił się do zwycięstwa reprezentacji Holandii 3:0 nad Rumunią. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest pierwszym piłkarzem od 28 lat, który dokonał tej sztuki w fazie pucharowej Euro.

Malen i Bierhoff

BSR Agency / Alamy | dpa picture alliance / Alamy

Holendrzy wyeliminowali Rumunów

Przebieg spotkania pomiędzy Rumunią i Holandią do końca pierwszego kwadransa był zaskakujący. Podopieczni Edwarda Iordanescu ruszyli do intensywnego pressingu i gdyby tylko wykazali się nieco lepszą skutecznością, zasłużenie mogliby prowadzić. Tak się nie stało.

Później na boisku istnieli tak naprawdę tylko Holendrzy. W 20. minucie wynik otworzył Cody Gakpo, a w 63. minucie mógł mieć już dwa gole na koncie, ale arbitrzy słusznie nie uznali tego trafienia. Rezultat ustalił zmiennik – Donyell Malen trafiał do siatki w 83. minucie i tuż przed końcowym gwizdkiem, czym ustalił wynik na 3:0.

Malen przeszedł do historii

Skrzydłowy Borussii Dortmund zapisał się w historii. Stał się bowiem pierwszym od 28 lat zawodnikiem, który po wejściu z ławki rezerwowych w spotkaniu fazy pucharowej ustrzelił dublet. Aby przypomnieć sobie ostatni taki przypadek, trzeba się cofnąć do finału Euro 1996.

W meczu rozgrywanym na Wembley reprezentacja Czech prowadziła 1:0 z Niemcami po bramce z rzutu karnego Patrika Bergera. W 69. minucie na murawie pojawił się Oliver Bierhoff i po czterech minutach doprowadził do wyrównania, a w 95. minucie strzelił złotego gola, zapewniając Niemcom trzecie w historii mistrzostwo Europy.

PROMOCJE BUKMACHERÓW

Hiszpanie prowokują Kroosa przed hitem Euro 2024. Zorganizowali mu… pożegnalną imprezę [WIDEO]
Piękne słowa Skorży o Ishaku. “Powierzyłbym mu swoje dzieci”
Musiala o umiejętnościach Yamala: To prawdziwe szaleństwo
Oficjalnie: Erik Exposito ma nowy klub. Zagra z byłą gwiazdą europejskich zespołów
UEFA bezwzględna dla bohatera Turków! Demiral srogo ukarany za skandaliczny gest
Znany piłkarz odszedł z Tottenhamu. Teraz wraca do ojczyzny
Z Gwardii Warszawa do kadry USA. Amerykański sen Janusza Michallika
Kolejny Hiszpan zagra w Polsce? Chcą go Widzew i Ruch
Deschamps o wadach swojej drużyny przed meczem Portugalia – Francja: To jest nasza trudność