HomePiłka nożnaDebiutancki gol Dominika Marczuka w MLS! Ależ wykończenie [WIDEO]

Debiutancki gol Dominika Marczuka w MLS! Ależ wykończenie [WIDEO]

Źródło: X/MLS

W czwartek Dominik Marczuk zaliczył swoją asystę po transferze do Real Salt Lake. W meczu z Portland Timbers młodzieżowy reprezentant Polski poszedł za ciosem. W 10. minucie meczu po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna ostatecznie zremisowała 3:3.

Dominik Marczuk

Associated Press / Alamy / MLS

Dominik Marczuk z bramką dla Real Salt Lake

Dominik Marczuk coraz szybciej przekonuje do siebie trenera Real Salt Lake, Pablo Mastroeniego. Choć w meczach z New England Revolution i Houston Dynamo 20-latek wchodził na boisko jako rezerwowy, skrzydłowy zaczął starcie z FC Dallas w wyjściowym składzie. Polak zakończył mecz z efektowną asystą, utrzymując tym samym miejsce w pierwszej jedenastce.

Następnym rywalem Real Salt Lake było Portland Timbers. Wynik spotkania otworzył były piłkarz Jagiellonii Białystok. W 10. minucie Marczuk przyjął dokładne dośrodkowanie z lewej flanki, oszukał obrońcę, a następnie zmylił Maxime’a Crepeau. W ten sposób 20-latek strzelił swojego pierwszego gola na amerykańskich boiskach.

Kilkanaście minut później zespół Polaka miał kolejne powody do radości. Prowadzenie ekipy ze stanu Utah podwyższył Diego Luna. Goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania w drugiej połowie dzięki bramkom Antony’ego i Evandera. Na chwilę przed końcem meczu Real Salt Lake odzyskało przewagę po bramce Diogo Goncalves. Gdy już wydawało się, że ekipa Dominika Marczuka zgarnie trzy punkty, w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Jonathan Rodriguez.

Emocjonująca końcówka meczu sprawiła, że Real Salt Lake zmarnowało świetną okazję na zbliżenie się do lidera Konferencji Zachodniej MLS. Choć drużyna, w której gra Dominik Marczuk jest obecnie wiceliderem, jej strata do Los Angeles Galaxy obecnie wynosi już siedem “oczek”.

Gwiazda Bundesligi na celowniku Barcelony. Zastąpi Lewandowskiego?
Prezes Rakowa zabrał głos w sprawie Goncalo Feio. Jasne stanowisko
Wisła Kraków w potężnym kryzysie. Legenda krytykuje Królewskiego
Dobre wiadomości w sprawie Kacpra Urbańskiego. “Z pewnością dostanie szansę”
Mbappe dogonił Lewandowskiego. Zacięta walka
Jarosław Niezgoda zaimponował! Transfer blisko
PSG straciło punkty. Pierwsza taka sytuacja w sezonie
Kuriozalne błędy bramkarzy i kolejne trafienie Mbappe! Real górą w starciu z beniaminkiem [WIDEO]