HomePiłka nożnaDominik Marczuk zaczyna błyszczeć w MLS. Ładna asysta mistrza Polski [WIDEO]

Dominik Marczuk zaczyna błyszczeć w MLS. Ładna asysta mistrza Polski [WIDEO]

Źródło: Twitter

Dominik Marczuk po raz pierwszy od wyjazdu do MLS zagrał w wyjściowym składzie Realu Salt Lake City i od razu potwierdził dobrą formę. Były zawodnik Jagiellonii Białystok zanotował ładną asystę w wygranym 3:2 spotkaniu z FC Dallas.

Dominik Marczuk

Marczuk z debiutem od pierwszej minuty

Od momentu transferu z Jagiellonii w połowie sierpnia, 20-latek jeszcze ani razu nie dostał szansy w pierwszym składzie Realu Salt Lake City. Marczuk zadebiutował w wygranym 2:0 spotkaniu z New England Revolution, a drugi występ zaliczył w starciu z Houston Dynamo (0:2).

W obu tych meczach wchodził na murawę w drugiej połowie. Wczesnym czwartkowym rankiem polskiego czasu dostał jednak szansę od początku – pojawił się w wyjściowym składzie Realu Salt Lake City w meczu z FC Dallas i odwdzięczył się za to trenerowi.

Ładna asysta Marczuka

Mistrz Polski z Jagiellonią przebywał na murawie do 77. minuty, a kwadrans wcześniej zaliczył ładną asystę przy trafieniu Andersona Julio Santosa. Przyczynił się tym samym do zwycięstwa swojej drużyny 3:2.

Obecnie Real Salt Lake City zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Zespół Dominika Marczuka jest coraz bliżej wywalczenia kwalifikacji do play-offów MLS, a w następnej serii gier zmierzy się przed własną publicznością z Portland Timbers.

Zieliński zaczyna czarować. Inter tak go określił [WIDEO]
Niels Frederiksen ma za sobą nietypową odprawę. Motywował… kibiców Lecha
Bonfiace z kosmicznym podaniem. Bayer się bawi z Feyenoordem!
Kibice Puszczy zaszli za skórę sympatykom Cracovii. Poszło o meczowy komunikat
Problemy Erika Exposito. To nie jest transfer marzeń
Beniaminek na czele klasyfikacji! W której drużynie występuje najwięcej młodzieży?
Xabi Alonso zostanie zastąpiony… inną legendą? Bayer ma pomysł
Dlatego tak naprawdę odszedł De Rossi. Szokujące kulisy zwolnienia
Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci