HomePiłka nożnaDlaczego Hanower, a nie Brema lub Poczdam? Rzecznik kadry zdradza szczegóły w Kanale Sportowym

Dlaczego Hanower, a nie Brema lub Poczdam? Rzecznik kadry zdradza szczegóły w Kanale Sportowym

Źródło: Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Reprezentacja Polski podczas Euro 2024 zamieszka w Hanowerze. O kulisach wyboru bazy na zbliżający się turniej opowiedział w programie Loża Piłkarska rzecznik prasowy kadry, Emil Kopański.

Hanower

euro2024-teamcatalogue.uefa.com

Jednak Hanower

Choć początkowo rozważano Bremę i Poczdam, to ostatecznie reprezentacja Polski stacjonować będzie w Hanowerze podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Polacy zamieszkają w hotelu Sheraton Pelikan, a trenować będą na obiektach Hannoveru 96. Dlaczego zdecydowano się na trzeci, nieplanowany wcześniej wybór? O kulisach całej sytuacji opowiedział w Kanale Sportowym rzecznik kadry, Emil Kopański.

Będziemy trenować na obiektach Hannoveru 96. Mamy do dyspozycji 6 pełnowymiarowych boisk, w tym 2 sztuczne, wszystkie oświetlone. Warunki do treningu są bardzo dobre, trenerowi również to odpowiada – mówił rzecznik kadry.

Hotel znajduje się około 15 minut od centrum treningowego, do tego mamy 10 minut do stacji kolejowej. UEFA będzie naciskać na podróże koleją, udostępnia też każdemu zespołowi jadącemu na mecz dwa wagony w pociągu. Wszystko logistycznie układa się doskonale – kontynuował.

Dlaczego nie Brema lub Poczdam?

Nasza delegacja wizytowała zarówno Bremę, jak i Poczdam. Jeżeli chodzi o Bremę, to standard ośrodka był na świetnym poziomie, ale niestety to było centrum miasta, więc musielibyśmy włożyć dużo siły w zapewnienie spokoju drużynie – wyjaśnił Emil Kopański.

Ośrodek w Poczdamie natomiast miał problem z brakiem klimatyzacji. Jest to problematyczne również z racji tego, że jest on położony nad wodą – jest tam mnóstwo owadów, komarów. Pojawiła się trzecia opcja, czyli Hanower. Nasza delegacja od razu się tam udała i po krótkiej wizycie uznała, że to jest to – zakończył rzecznik prasowy reprezentacji.

Nasza kadra do Niemiec wyruszy najprawdopodobniej tuż po spotkaniu z Turcją, zaplanowanym na 10 czerwca. Swoje zmagania na Euro rozpoczniemy 6 dni później w Hamburgu, gdzie zagramy z Holandią.

Cały program Loża Piłkarska obejrzeć można pod poniższym linkiem:

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Matsenko: Spełniają się moje marzenia. Mam medal ze Śląskiem, ale chcę więcej
Jagiellonia wraca na fotel lidera! Podział punktów w Gliwicach
Bartosz Slisz z debiutanckim trafieniem w MLS. Polak przymierzył z dystansu [WIDEO]
Nowy kandydat na trenera Chelsea. Dziennikarz ujawnia zaskakujące nazwisko
Jacek Magiera: Zagraliśmy bardzo dojrzały mecz
Maciej Kędziorek: Nie zamierzamy się poddać
Niespodzianka w składzie Realu Madryt? Może dojść do debiutu od pierwszych minut!
Fortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]
Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)
Co za gol Nahuela Leivy! Śląsk pozostaje w grze o mistrzostwo[WIDEO]