HomePiłka nożnaDerby Północy dla Lille. Grał Przemysław Frankowski

Derby Północy dla Lille. Grał Przemysław Frankowski

Źródło: własne

Spotkaniem Lille z Lens otwieraliśmy 27. kolejkę Ligue 1 Uber Eats. Spotkanie z drobnymi problemami wygrali gospodarze, a bohaterem został Edon Zhegrova, który ustrzelił dublet.

Przemysław Frankowski

Zasłużona wygrana gospodarzy

Derby Lille z Lens to zdecydowanie najważniejsze spotkanie dla kibiców obu klubów w całym sezonie. Za faworyta można było uznać gospodarzy, którzy chcieli utrzymać miejsce w czołówce Ligue 1. I pierwsza połowa w istocie była pod kontrolą Lille. Goście pomimo prób wysokiego pressingu i chęci jak najszybszego odbioru piłki, nie potrafili stwarzać sobie sytuacji strzeleckich.

Przewagę drużyny trenera Paulo Fonseci udokumentował w 9. minucie Edon Zhegrova, który znakomicie wykorzystał otwierające podanie Bentaleba. Mimo, że okazji do podwyższenia wyniku w pierwszej odsłonie nie było za wiele, Lille pewnie prowadziło do przerwy w derbach 1:0.

Do pewnego momentu Lille nie wyglądało jak drużyna, która miałaby oddać to prowadzenie. Obserwowaliśmy coraz więcej sytuacji dla gospodarzy, a w 60. minucie kolejnego gola zdobył Zhegrova. Po drugiej bramce boisko opuścił Przemysław Frankowski. Niestety Polak nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych, ponieważ przy bramce na 2:0 łatwo dał się nawinąć przeciwnikowi.

Pomimo nerwowej końcówki i gola kontaktowego Lens na 1:2, gospodarze zasłużenie wygrało derby północy i wskoczyło na trzecią lokatę w tabeli Ligue 1.

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę