HomePiłka nożnaDerby Mediolanu padły łupem Interu! Nerazzurri świętują zdobycie Scudetto

Derby Mediolanu padły łupem Interu! Nerazzurri świętują zdobycie Scudetto

W poniedziałkowym meczu 33. kolejki Serie A, Milan przegrał 0:2 na własnym stadionie z Interem Mediolan. Zwycięstwo w derbach zapewniło Nerazzurrich mistrzostwo Włoch na pięć kolejek przed końcem. Na Scudetto czekali od 2021 roku.

Inter Mediolan

Inter mógł prowadzić wyżej po pierwszej połowie

Podopieczni Simone’a Inzaghi’ego objęli prowadzenie już w 18, minucie spotkania po bramce Francesco Acerbiego. Po rzucie rożnym piłkę przedłużył Benjamin Pavard, a następnie w idealnym miejscu znalazł się Acerbi, który strzałem z głowy pokonał bramkarza gospodarzy. Niecałe 10 minut później Milan mógł odpowiedzieć. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rafael Leao, ale skierował piłkę prosto w bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy Inter miał dwie dogodne sytuacje do tego, aby już po pierwszych 45 minutach zapewnić sobie trzybramkowe prowadzenie. W 38. minucie piłkę na 13 metrze dostał Marcus Thuram, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok prawego słupka. Niespełna 2 minuty później świetną okazję miał Mkhitaryan, który zebrał odbitą piłkę w polu karnym, ale podobnie, jak wcześniej Leao, uderzył w sam środek bramki.

Szybkie podwyższenie prowadzenia

W drugiej połowie Inter potrzebował zaledwie czterech minut do tego, żeby podwyższyć prowadzenie. Za zmarnowaną sytuację w pierwszej połowie zrehabilitował się Marcus Thuram. Francuz świetnie wbiegł z piłką w pole karne i bardzo dobrym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Milan natomiast nie stwarzał sobie tylu okazji, co w pierwszej połowie, a druga stracona bramka jeszcze bardziej ich zdeprymowała. Goście tak naprawdę przez całe 90 minut kontrolowali spotkanie, a z każdym celnym strzałem, dobrym zagraniem i zdobytą bramką, nakręcali się jeszcze bardziej. W 80. minucie jednak chwilę ich nieuwagi wykorzystał Fikayo Tomori. Sommer obronił pierwszy strzał, parując go na słupek, ale pierwszy przy odbitej piłce był właśnie Anglik i przy dobitce bramkarz gości nie miał już najmniejszych szans. W 93. minucie emocje sięgnęły zenitu i doszło do bójki między zawodnikami obydwu zespołów. Andrea Colombo nie wahał się ani trochę i od razu sięgnął po czerwony kartonik, którym ukarał łącznie dwóch zawodników: Theo Hernandeza i Denzela Dumfriesa. Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał kolejny zawodnik Milanu – Davide Calabria. Mimo bardzo nerwowej końcówki Interowi udało się dowieźć zwycięstwo i zapewnić sobie mistrzostwo kraju.

Inter po 33 ligowych meczach ma 86 punktów na koncie. Nad drugim AC Milanem mają 17 punktów przewagi, a nad trzecim Juventusem 22. Do tej pory w rozgrywkach ligowych przegrali zaledwie raz, z Sassuolo w szóstej kolejce. W całym sezonie na 44 rozegrane spotkania mają zaledwie 3 porażki. Niesamowity sezon w wykonaniu Nerazzurrich.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli