HomePiłka nożnaDe Gea bohaterem Fiorentiny! AC Milan nie poradził sobie z hiszpańskim murem

De Gea bohaterem Fiorentiny! AC Milan nie poradził sobie z hiszpańskim murem

Źródło: Kanał Sportowy

Fiorentina pokonała 2:0 AC Milan w meczu 7. kolejki Serie A. Bohaterem gospodarzy bez wątpienia był David de Gea, który w bramce postawił prawdziwy hiszpański mur.

De Gea - Dodo

Insidefoto di andrea staccioli / Alamy Stock Photo

De Gea wybronił zwycięstwo

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 35. minucie po bramce Yacine’a Adliego. Prowadzić mogli jednak kilkanaście minut wcześniej, ale karnego nie wykorzystał Moise Kean. Intencje Włocha wspaniale wyczuł Mike Maignan. Przykład z Francuza w końcówce pierwszej połowy wziął David de Gea. Hiszpan powtórzył wyczyn bramkarza gości i świetnie wybronił jedenastkę wykonywaną przez Theo Hernandeza. Swój wyczyn powtórzył również na początku drugiej połowy, broniąc karnego Tammy’ego Abrahama.

Kilka minut później Hiszpan w końcu skapitulował, a autorem trafienia był Christian Pulisic. Amerykanin zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie i tym samym awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A.

Fiorentina była bardziej skuteczna

Remis nie był zadowalającym wynikiem dla żadnej z ekip. Atakowali zarówno jedni, jak i drudzy, ale finalnie to Fiorentina znalazła drogę do bramki swoich rywali. Trafienie zanotował świeżo sprowadzony Albert Gudmundsson, dla którego była to trzecia bramka w tym sezonie. Islandczyk popisał się niesamowitym uderzeniem i nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi.

Gospodarzom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania i tym samym odnieść swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Milan natomiast poniósł swoją drugą porażkę i spadł na 6. miejsce w ligowej tabeli.

Fiorentina 2:1 AC Milan

Bramki: Y. Adli 35′, A. Gudmundsson 73′ – C. Pulisic 60′
Żółte kartki: Dodo – Tomori, Morata, Reijnders

Arsenal ma kłopot przed hitem z Liverpoolem! Nieoczekiwana szansa dla Kiwiora?
Juventus nie płacze po Szczęsnym. Fenomenalny występ Perina!
Skorupski zaskoczony, Urbański bez błysku. Polski duet z Bolonii do domu wraca na tarczy
Real Madryt dokonał remontady. Wielki wieczór Viniciusa na Bernabeu!
PSG z kolejnym niepowodzeniem w Lidze Mistrzów. Było blisko sensacji [WIDEO]
Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Borussia Dortmund zaskoczyła Real Madryt. Dwa błyskawiczne ciosy (WIDEO)
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]