Trener Warty pozytywnie nastawiony: Chcemy więcej grać w piłkę

Źródło: wartapoznan.pl

Dawid Szulczek podkreśla, że delikatnie zmienia sposób gry. – W lidze nie przynosi to jeszcze efektów w postaci punktów – zauważa trener, cytowany w klubowych mediach.

Dawid Szulczek

Szulczek: Stwarzamy więcej sytuacji

Na zakończenie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Warta Poznań będzie gościć Zagłębie Lubin we wtorek o godzinie 19:00. Miedziowi są niepokonani od początku lutego. Trener Szulczek nie będzie mógł skorzystać z Kacpra Przybyłki, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie oraz Jakuba Kiełba, który leczy drobny uraz.

–  Zagłębie ma bardzo szybkich skrzydłowych i bardzo dobrze organizuje się do kontrataku. Jest w stanie też wystawić dwóch napastników. Musimy więc unikać takich sytuacji, które miały miejsce w derbach. Kristoffer Velde miał kilka dobrych sytuacji właśnie po kontrach – ostrzega szkoleniowiec.

Zieloni przed przerwą reprezentacyjną przegrali z Lechem 0:2, a wcześniej nie sprostali z ŁKS-em Łódź 0:1. Już meczu z Cracovią zaczęliśmy delikatnie zmieniać sposób gry. Może pierwsza połowa jeszcze nie przerodziła się w sytuację, ale już druga. Kolejne spotkania, które graliśmy, pokazały, że chcemy więcej grać w piłkę – dodaje. – W lidze nie przynosi to jeszcze efektów w postaci punktów, ale trudno nie zauważyć tego, że stwarzamy więcej sytuacji – zaznacza.

Problemy z Klubowymi Mistrzostwami Świata! “Nikt tego nie chce kupić”
Jacek Zieliński odmienił Koronę Kielce. Dyrektor Sportowy zdradził kulisy [WYWIAD]