HomePiłka nożnaFaworyci zawodzą na Euro 2024? Szpakowski: UEFA wyciska cytrynę, w której prawie nie ma soku

Faworyci zawodzą na Euro 2024? Szpakowski: UEFA wyciska cytrynę, w której prawie nie ma soku

Źródło: TVP Sport

Aktualizacja:

Dariusz Szpakowski wypowiedział się na temat dyspozycji największych gwiazd podczas Euro 2024. Mówiąc o ich zmęczeniu po trudnym sezonie, przyznał, że “piłkarze to nie samochody”, a UEFA “wyciska cytrynę, w której już nie ma soku”.

Anglia

Sportimage Ltd / Alamy

Faworyci Euro 2024 rozczarowują

Podczas Euro 2024 wielu kibiców zwracało uwagę na dyspozycję poszczególnych zespołów czy piłkarzy. Szczególnie mocno dostało się Anglikom – pomimo szerokiego grona gwiazd w składzie, zespół Garetha Southgate’a rozczarował swoją postawą, nawet pomimo awansu do 1/8 finału.

Trudno póki co również mówić o tym, aby największe gwiazdy rozgrywały znakomity turniej. Jude Bellingham, Kevin De Bruyne czy nawet Kylian Mbappe przyzwyczaili do znacznie lepszych występów. W dyskusji na ten temat często pojawia się wątek zmęczenia i natłoku meczów, które istotnie wpływają na dyspozycję zawodników z europejskiej czołówki.

Szpakowski wbija szpilkę w UEF-ę

Do tematu tego odniósł się Dariusz Szpakowski, który również dostrzega ten problem. – To są dla mnie mistrzostwa takich zmęczonych ekip, zmęczonych gwiazd i troszkę myślę, że UEFA w tym przypadku, a za dwa lata FIFA, wyciska cytrynę, w której już prawie nie ma soku. Jeśli popatrzymy na tych wszystkich wielkich, którzy są albo w Premier League, albo w innych znaczących zespołach na firmamencie europejskim, oni są po prostu zmęczeni – powiedział w wywiadzie dla TVP Sport.

Szpakowski uważa, że piłkarze są mocno eksploatowani, ale zaznaczył, że w fazie pucharowej mogą pokazać znacznie lepszą grę. – Oni mają już nabite liczniki, a piłkarz to nie samochód, że wymieni się olej i jedzie się dalej. To są tylko ludzie. Wielkie reprezentacje przez fazę grupową chciały przejść jak najmniejszym nakładem sił. Teraz będą już mecze o być albo nie być, a to gwarancja emocji – dodał.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

A jednak! Filip Chajzer rezygnuje z walki w FAME MMA. “Gimper, waflu”
Wielki problemy FAME MMA?! Zamieszanie na karcie walk na Stadion Narodowy!
Wszystkie karty odkryte. Znamy wszystkie zestawienia FAME 22: Ultimate!
Znamy skład turnieju w klatce rzymskiej! Ośmiu zawodników w stawce
Czegoś takiego Santiago Bernabeu jeszcze nie widziało! Celebrował wygraną… koszulką Messiego [WIDEO]
Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
Co skłoniło “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA? “Pieniądze na pewno były argumentem”
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał