HomePiłka nożnaDariusz Dziekanowski ostro o absurdzie wprowadzonym przez Michała Probierza

Dariusz Dziekanowski ostro o absurdzie wprowadzonym przez Michała Probierza

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Aktualizacja:

Dariusz Dziekanowski napisał w Przeglądzie Sportowym Onet o absurdzie wprowadzanym przez Michała Probierza i jego szefów. Selekcjoner do ostatniej chwili nie ujawnia listy powołanych na mecz barażowy o awans na EURO 2024.

Michał Probierz

IMAGO / Michał Stańczyk / Cyfrasport

Michał Probierz czeka z ogłoszeniem powołań

Selekcjoner Michał Probierz poda do publicznej wiadomości ścisłą kadrę przeciwko Estonii dopiero 14 marca. Na tydzień przed półfinałowym meczem barażowym, który biało-czerwoni zagrają na PGE Narodowym o godzinie 20:45. Powołania zostały rozesłane do klubów, w których występują reprezentanci. Mateusz Borek w Loży Piłkarskiej na Kanale Sportowym przyznał, by gracze nie chwalili się powołaniami.

Do tajemniczej postawy odniósł się Dariusz Dziekanowski, który w felietonie na łamach Przeglądu Sportowego Onet wyraźnie stwierdził, że nie rozumie stanowiska Probierza oraz federacji. – Być może pamięć mnie zawodzi, bo nie przypominam sobie, żeby dotychczasowa praktyka polegała na tym, by lista z szeroką kadrą trzymana była w jakimś sejfie. Raczej była to wiedza, którą dzielono się z kibicami. Teraz jednak Michał Probierz i jego szefowie wprowadzają kadrowe i związkowe standardy na kolejny poziom absurdu – napisał.

Czy selekcjoner chce w ten sposób zaskoczyć rywali (Estończyków), czy obawia się dyskusji na temat wybranych zawodników? Skoro strategicznie przyjęto taki kamuflaż, to za chwilę okazać się może, że członkowie sztabu, gdy będą wybierać się w drogę na mecze potencjalnych kadrowiczów, będą farbować włosy, zakładać czarne okulary i doklejać wąsy, aby przypadkiem nikt ich nie rozpoznał i nie zorientował się, że lecą gdzieś, by obserwować piłkarzy pod kątem ewentualnych powołań – zauważa Dziekanowski. Polacy w przypadku zwycięstwa nad Estonią, to w finale baraży zmierzą się ze zwycięzcą pary Walia – Finlandia w Cardiff lub Helsinkach.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Znamy obsadę sędziowską na 30. kolejkę Fortuna 1 Ligi
Jest wyśmiewany przez kibiców swojego klub. W kwietniu wyprzedza największe gwiazdy Premier League
Xavi Simons zostanie w RB Lipsk na kolejny sezon?
Hiszpańscy piłkarze Wisły Kraków z nowymi kontraktami
Możliwy sensacyjny powrót Carlitosa do Polski. Upada temat Wieczystej Kraków?
Oficjalnie: Xavi zostaje w Barcelonie. Joan Laporta tłumaczy zmianę decyzji trenera
Obsada sędziowska 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Urban: Safari w Bawarii. Kogo upoluje Max Eberl?
Dwóch zawodników może wkrótce opuścić Chelsea
Jaka przyszłość czeka Łukasza Fabiańskiego? Kontrakt doświadczonego bramkarza dobiega końca