HomePiłka nożnaDania wygrywa ze Szwecją! Niesamowity mecz Christiana Eriksena

Dania wygrywa ze Szwecją! Niesamowity mecz Christiana Eriksena

W meczu towarzyskim Dania pokonała Szwecje 2:1. Wszystkie trzy bramki zdobyli zawodnicy Premier League. Dla Danii trafiali Hojbierg i Eriksen, a dla Szwecji Alexander Isak. Był to przedostatni sprawdzian obu ekip przed nadchodzącym Euro.

Eriksen

Dania ponownie lepsza

Pierwsza połowa zaczęła się bardzo intensywnie, bo już po dziewięciu minutach mieliśmy wynik 1:1. Jako pierwszy do siatki trafił Hojbierg. Duńczyk już w 2. minucie spotkania umieścił piłkę w siatce. Świetnie wykorzystał dośrodkowanie Eriksena z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza rywali. Na odpowiedź Szwedów nie musieliśmy długo czekać, bo siedem minut później wyrównał Isak. Napastnik Newcastle wykorzystał odbitą piłkę w polu karnym, zgarnął ją, a następnie pewnym wykończeniem umieścił w siatce.

Druga połowa była trochę bardziej spokojna, ale mimo to nie zabrakło emocji. W 86. minucie niesamowitym uderzeniem z dystansu popisał się Christian Eriksen. Duńczyk dostał piłkę na 30 metrze, podbiegł z nią kilka metrów i oddał strzał zza pola karnego. Bramkarz Szwecji – Robin Olsen “został w blokach” i jedynie popatrzył jak piłka wpada do siatki. Tym strzałem pomocnik Manchesteru United zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

Następne spotkanie towarzyskie Dania zagra z Norwegią, a Szwecja z Serbią. Następnie obie ekipy udadzą się do swoich baz w Niemczech i rozpoczną zmagania na Euro.

DANIA 2:1 SZWECJA

Jacek Zieliński odmienił Koronę Kielce. Dyrektor Sportowy zdradził kulisy [WYWIAD]