HomePiłka nożnaDamian Rasak: Czuję się jednym z liderów Górnika

Damian Rasak: Czuję się jednym z liderów Górnika

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Górnik Zabrze to rewelacja na finiszu PKO BP Ekstraklasy. Jeden z kluczowych zawodników zabrzan Damian Rasak odpowiedział na pytania dziennikarzy w programie Liga PL.

Damian Rasak

Sipa US / Alamy

Świetny moment Górnika Zabrze

Górnik Zabrze wygrał z ŁKS-em Łódź 4:1 w meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Z dobrej strony ponownie pokazał się Damian Rasak. Defensywny pomocnik jest w bardzo dobrej formie i wraz z kolegami z zespołu pnie się w górę tabeli. 28-latek został zapytany przez Adama Sławińskiego między innymi o jego doskonałą współpracę w Danim Pacheco. – Sam nie spodziewałem się, że Dani Pacheco będzie tak świetnie grał w środku pola. Jak przychodziłem do Górnika, to był jeszcze skrzydłowym. To jaką pracę wykonuje w środku pola, ogląda się naprawdę dobrze. Uważam, że dobrze się uzupełniamy i dajemy płynność naszej grze. Trener Urban tego od nas oczekuje, więc wykonujemy taką pracę. Może nie jesteśmy tak na świeczniku jak Lawrence Ennali, ale cieszę się, że mimo to nasza praca jest doceniana — powiedział zawodnik.

Nie zabrakło również pytań o niespodziewaną młodą gwiazdę zabrzan. – Ennali pokazuje na treningach dynamikę i jakość. On nie jest tylko szybki, bo potrafi pokazać na boiskach Ekstraklasy, że ma świetną technikę. Może na początku wydawał się być jeźdźcem bez głowy, ale teraz granie z nim to przyjemność. Podejrzewam, że to ostatnie momenty, kiedy możemy podziwiać go w naszej lidze — zdradził Rasak. Na koniec rozmowy piłkarz po pytaniu Roberta Podolińskiego o liderów, docenił również swoją rolę w zespole. – Czuję się jednym z liderów Górnika — zauważył pomocnik Górnika.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wojciech Szczęsny będzie miał nowego rywala w walce o skład. To już pewne
Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?
Koniec opery mydlanej, padło “here we go”. Znamy trenera Bayernu