HomePiłka nożnaCzy Harry Kane zdąży na mecz z BVB? Wiemy, co ze zdrowiem Anglika

Czy Harry Kane zdąży na mecz z BVB? Wiemy, co ze zdrowiem Anglika

Źródło: Bayern Monachium

Jak poinformował Thomas Tuchel na konferencji prasowej przed meczem z Borussią Dortmund, Harry Kane jest już w pełni zdrowy i wystąpi w niemieckim klasyku od pierwszej minuty.

Harry Kane

dpa picture alliance / Alamy

Od kilku dni Harry Kane borykał się z niewielkim urazem kostki, którego nabawił się w wyniku zderzenia ze słupkiem w ostatnim meczu ligowym przeciwko Darmstadt. Choć Anglik udał się na zgrupowanie kadry, to nie zagrał na nim ani minuty i wrócił wcześniej do klubu, by pracować indywidualnie nad powrotem przed “Der Klassikerem”. Thomas Tuchel potwierdził na piątkowej konferencji prasowej, że Kane jest zdrowy i dostępny na to spotkanie.

Wczoraj Harry Kane odbył pełny trening z całą drużyną. Czuje się dobrze i jutro zagra od pierwszej minuty. Niedostępni pozostają za to Manuel Neuer, Aleksandar Pavlović, Raphaël Guerreiro oraz Sacha Boey – powiedział trener Bayernu Monachium.

Sobotni hit Bundesligi to obok starcia Arsenalu z Manchesterem City wyraźny kandydat do miana najciekawszego meczu na europejskich boiskach w ten weekend. Jakie są przewidywania szkoleniowca Bawarczyków przed tym spotkaniem?

Spodziewam się otwartego meczu. Dortmund to ofensywna drużyna, z wieloma ciekawymi piłkarzami z przodu. Zawsze chcą być w posiadaniu piłki. Myślę, że od początku do końca czeka nas ekscytujące spotkanie – komentuje Tuchel.

Niemniej jednak, wierzymy w siebie, jesteśmy pewni swoich umiejętności. Czujemy się dobrze, a atmosfera panująca w grupie jest pozytywna. Naprawdę chcemy jutro wygrać – zakończył.

Choć dla układu na podium ligowej tabeli mecz ten nie ma wielkiego znaczenia, to starcia Bayernu z Borussią zawsze elektryzują fanów niemieckiej piłki. Nie inaczej powinno być tym razem. “Der Klassiker” odbędzie się w sobotę, 30 marca o godzinie 18:30.