HomePiłka nożnaMichniewicz uderza w dziennikarzy. “Kłamałeś, przeproś”

Michniewicz uderza w dziennikarzy. “Kłamałeś, przeproś”

Źródło: Godzina EURO

Aktualizacja:

Czesław Michniewicz podczas “Godziny EURO” wrócił myślami do sytuacji z aferą premiową podczas mundialu w Katarze. Były selekcjoner wyjaśnił, że padło w mediach wiele kłamstw na jego temat.

Czesław Michniewicz

Zuma Press / Alamy

Michniewicz: Zrobiono z nas pazernych ludzi

Podczas Mistrzostw Świata w Katarze ogromną burzę w mediach wygenerowała tak zwana “afera premiowa”. Atmosfera wokół reprezentacji Polski zrobiła się bardzo gęsta w dużej mierze za sprawą tej sytuacji. Wielu uważa, że Czesław Michniewicz przepłacił utratę stanowiska selekcjonera kadry właśnie przez złe zarządzanie tą aferą. Teraz 54-latek zabrał głos w tej sprawie mówiąc o konkretnych dziennikarzach.

Było dużo kłamstw. Dzisiaj mógłbym takiego Romka Kołtonia zapytać: Romek, dalej będziesz mówił, że było jakieś spotkanie z drużyną w moim pokoju? Kłamałeś, Romek, przeproś. Dalej – Włodar, będziesz pisał, że chciałem dzielić premię inaczej niż po równo? Tak mógłbym wiele osób wymieniać – zaczął szkoleniowiec w “Godzinie EURO”.

Mógłbym te kłamstwa zebrać i odwołać się do nich, ale z drugiej strony – przeszło, minęło. Nie ma do czego wracać. Na pewno źle się czułem przez długi czas, ja i moja rodzina, bo zrobiono z nas pazernych ludzi. Ta premia ani nie pomagała, ani nie przeszkadzała. Problem zrobił się później. Wiele chamskich artykułów powstało, a nikt nie dociekał, jaka jest prawda.

Na koniec były selekcjoner zasugerował, że Cezary Kulesza nie stanął odpowiednio w jego obronie. Zdaniem Michniewicza gdyby afera premiowa miała miejsce podczas gdy prezesem byłby Zbigniew Boniek, to sytuacja nie eskalowałaby do takiego poziomu. — Gdyby Boniek był prezesem, nie byłoby żadnej afery. Porozmawiałby z dziennikarzami, a tak zostałem na placu boju sam – zakończył trener.

Czesław Michniewicz po zakończeniu pracy w reprezentacji Polski objął stanowisko szkoleniowca w saudyjskim klubie Abha. Został z tej drużyny zwolniony po dziewięciu spotkaniach ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki. Jego zespół zanotował trzy zwycięstwa oraz sześć porażek.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”
Łukasz Zwoliński skomentował transfer do nowego klubu. “Zdaje sobie sprawę z wielkości Wisły”