HomePiłka nożnaKłopoty Cristiano Ronaldo po meczu ze Słowenią! “To nielegalne i powinno zostać ukarane”

Kłopoty Cristiano Ronaldo po meczu ze Słowenią! “To nielegalne i powinno zostać ukarane”

Źródło: x.com/SportByFort

Aktualizacja:

Cristiano Ronaldo może znaleźć się w sporych tarapatach po meczu 1/8 finału Euro 2024, w którym Portugalia mierzyła się ze Słowenią. Ekspert od marketingu, Ricardo Fort stwierdził, że firma, z którą współpracuje 39-latek dopuściła się nielegalnej praktyki.

Cristiano Ronaldo

DPPI Media / Alamy

Problemy Cristiano Ronaldo

Mecz Portugalii ze Słowenią był niezwykle emocjonujący i zakończył się serią rzutów karnych, w której triumfowali piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. W konkursie jedenastek pierwszy do strzału podszedł Cristiano Ronaldo i to właśnie ten moment zdecydowała się w działaniach marketingowych wykorzystać firma “WHOOP”, która współpracuje z Portugalczykiem.

Przedsiębiorstwo zajmuje się branżą fitness i mierzeniem parametrów zdrowotnych. Podczas spotkania ze Słowenią Ronaldo miał założoną na ręce specjalne urządzenie, które mierzyło jego tętno w poszczególnych momentach spotkania. “WHOOP” po meczu opublikowało wykres przedstawiający tętno zawodnika właśnie podczas serii rzutów karnych. I to właśnie tutaj według Ricardo Forta pojawia się problem.

Ekspert od marketingu poinformował, że “WHOOP” zastosowało tutaj praktykę zwaną “marketingiem zasadzkowym”. W skrócie polega ona na próbie skojarzenia własnej marki z wydarzeniem lub miejscem, do którego nie posiada się praw reklamowych oraz sponsorskich. Jak donosi Fort, działanie podjęte przez firmę jest niezgodne z prawem.

Ten wykres dziś krąży. Cristiano oraz “WHOOP” to marketing zasadzkowy na Euro 2024. To nielegalne, zarówno gracz jak i firma powinni zostać ukarani – napisał Fort.

Problemem jest to, że wykorzystują dane z meczu do reklamy firmy, która nie jest sponsorem. Gdyby zrobili to samo, gdy Cristiano Ronaldo ćwiczyłby w domu podczas weekendu, to nie byłoby problemu – wyjaśnił w jednym z komentarzy pod wpisem Fort.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie
Tomasz Rząsa rozwiewa wątpliwości. Dwie gwiazdy odejdą z Lecha!
Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Wymowne zachowanie i transparent kibiców Lecha
Cóż za wymiana podań! Kapitalna akcja Miedzi w Tychach [WIDEO]