HomePiłka nożnaCopa America: Półfinał w cieniu skandalu. Przerażające sceny po zakończeniu spotkania [WIDEO]

Źródło: CONMEBOL / Kyle Bonn

Kolumbia wygrała 1:0 z Urugwajem i awansowała do finału Copa America 2024. Po zakończeniu spotkania doszło do bójki na trybunach. Darwin Nunez miał nawet zostać uderzony przez jednego z kibiców, a nagranie z zamieszek zamieścił Kyle Bonn na platformie X.

Copa Amercia

ZUMA Press, Inc. / Alamy
X / Kyle Bonn

Zwycięstwo Kolumbii zeszło na dalszy plan

Kolumbia objęła prowadzenie w 39. minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował James Rodriguez (piąta asysta), a do siatki trafił Jefferson Lerma. Następnie, w 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Daniel Munoz. Boczny defensor, podobnie jak strzelec jedynego gola występuje w angielskim Crystal Palace.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie i to właśnie podopieczni Nesotra Lorenzo awansowali do finału Copa America. W poniedziałek 15 lipca (02:00, Hard Rock Stadium w Miami Gardens) Los Cafeteros zmierzą się z obrońcą trofeum – Argentyną.

Urugwaj – Kolumbia 0:1 (0:1)
Bramki: Lerma
Żółte kartki: de la Cru, Varela, Giménez – Munoz (dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona), Rodríguez, Cuesta, Castano
Skład reprezentacji Urugwaju: Rochet – M. Olivera, Gimenez, Caceres, de la Cruz, Ugarte, Valverde, Bentancur, M. Araujo, Nunez, Pellistri
Skład reprezentacji Kolumbii: Vargas – Munoz, Sanchez, Cuesta, Mojica – Rios, Lerma – Arias, Rodriguez, Diaz – Cordoba

Po ostatnim gwizdku sędziego, podopieczni Marcelo Bielsy zamiast do szatni, udali się na trybuny. Powodem takiej decyzji były wyzwiska kolumbijskich kibiców w stronę rodzin piłkarzy. Na nagraniu udostępnionym na platformie X (Kyle Bonn) widać jak Darwin Nunez zostaje uderzony przez jednego z fanów, a następnie sam próbuje wyprowadzić cios.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?