HomePiłka nożnaRadomiak nie dał szans Koronie! Koncert Leonardo Rochy

Radomiak nie dał szans Koronie! Koncert Leonardo Rochy

Źródło: Canal Plus Sport

Na początek 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak pokonał Koronę Kielce 4:0. Zespół z Radomia dał swojemu rywalowi solidną lekcję futbolu.

Leandro Rocha

Maciej Rogowski / Alamy

Szybkie dwa ciosy Radomiaka

Radomiak bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 7. minucie błąd Xaviera Dziekońskiego wykorzystał Leonardo Rocha. Bramkarz Korony wybiegł z bramki z zamiarem wypiąstkowania piłki, ale ubiegł go Portugalczyk. Snajper gospodarzy zdołał uderzyć futbolówkę głową, lecz tuż po tym zderzył się z Dziekońskim.

Rocha momentalnie upadł na murawę, nie dając żadnych oznak przytomności. Koledzy szybko wezwali pomoc medyczną. Obrazki mogły zmrozić krew w żyłach kibiców, ale na szczęście lekarze szybko zajęli się Portugalczykiem i pomogli mu wrócić do gry.

Kilka minut po pierwszej bramce Radomiak ruszył po kolejną. Tym razem w polu karnym znalazł się Peglow, który pięknym i sprytnym strzałem pokonał Dziekońskiego. Takiej bramki nie powstydziłby się nawet najbardziej klasowy napastnik!

Po osiągnięciu dwubramkowego prowadzenia gospodarze mogli skupić się na kontrolowaniu gry. Mieli chrapkę na kolejne trafienia, ale do końca pierwszej połowy dotrwali z zaliczką dwóch goli. Następne skalpy miały nadejść po przerwie.

*Reklama

Oglądaj Ligę Mistrzów i Ekstraklasę w Canal +

Świetny występ Leonardo Rochy

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Radomiak zadał Koronie trzeci cios. Znowu do siatki trafił Rocha. Jan Grzesik dośrodkował w pole karne, a Portugalczyk mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gości.

To nie było jednak ostatnie słowo superstrzelca gospodarzy. W 79. minucie Leonardo Rocha w piękny sposób wykończył bardzo dobrze zorganizowaną akcję Radomiaka. Portugalczyk zanotował tym samym swoje trzecie trafienie w tym meczu oraz już dziewiąte w tym sezonie.

Dla Radomiaka to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna Bruno Baltazara opuściła strefę spadkową i awansowała na 10. miejsce w tabeli. Korona zaś spadła na 12. pozycję. Złocisto-Krwiści mają zaledwie punkt przewagi nad pierwszym spadkowym miejscem.

Radomiak Radom 4:0 Korona Kielce

Gole: Rocha 7′, 47′ i 79′, Peglow 12′

Żółte kartki: Henrique, Donis, Jordao, Rocha, Leandro – Dziekoński, Remacle, Resta, Zwoźny, Nagamatsu

Radomiak: Kikolski – Zie Ouattara, Rossi, Cichocki, Henrique – Donis, Kaput – Grzesik, Wolski, Peglow – Rocha.

Korona: Dziekoński – Trojak, Resta, Pięczek – Zwoźny, Pedro, Hofmayster, Matuszewski – Szykawka, Dalmau, Remacle.