HomePiłka nożnaKamil Grosicki: Prezes Kulesza bardzo mi w życiu pomógł

Kamil Grosicki: Prezes Kulesza bardzo mi w życiu pomógł

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Kamil Grosicki udzielił wywiadu Mateuszowi Borkowi w cyklu “Przesłuchanie”. Skrzydłowy Pogoni Szczecin poruszył kilka interesujących tematów, jak między innymi powrót do macierzystego klubu, relacja z Cezarym Kuleszą czy też szansę reprezentacji Polski w barażach o awans na Euro 2024.

Mateusz Borek i Kamil Grosicki

Kanał Sportowy

O pogoni za piłkarskimi marzeniami…

Powrót do mojego klubu, do Pogoni Szczecin, był dla mnie wielkim wydarzeniem. Pewnie nie tylko dla mnie, ale też dla całego Szczecina. Wróciłem w odpowiednim wieku piłkarskim. Jestem doświadczonym zawodnikiem, ale w dalszym ciągu głodnym sukcesów. Każdy dzień w Pogoni mnie nakręca i chciałbym coś osiągnąć z drużyną. Wiem, jakie są marzenia całego Szczecina. Niestety Pogoń do tej pory nie zdobyła żadnych trofeów i na pewno jestem tutaj po to, żeby do tej gabloty coś wsadzić.

O początkach zamiłowania do hazardu…

– Byłem młody, jeszcze w czasach Pogoni Szczecin. Starsi koledzy zaprowadzili mnie do miejsca, w którym uprawia się hazard. Tego najbardziej żałuję. To był początek, w którym mi się to spodobało. Później to był mechanizm, nad którym nie miałem kontroli. Tylko czekałem na czas wolny i jechałem do kasyna.

O poczuciu niespełnienia…

 Karierę reprezentacyjną, uważam, że mam na bardzo dobrym poziomie. To moja największa duma. Jednak za granicą grałem w klubach, które walczyły o środek tabeli. Czy też w Premier League o utrzymanie. Nie były to zespoły, które walczyły o europejskie puchary. We Francji mało brakowało, abyśmy awansowali, ale ostatecznie się nie udało. Najbardziej mnie nakręca pusta gablota w Szczecinie. Wiem, że jeśli za moich czasów wsadzimy coś do gabloty, będę spełniony jako wychowanek.

O relacji z Cezarym Kuleszą…

– Prezes Kulesza mi bardzo dużo w życiu pomógł. Cieszę się, że do dzisiaj mamy super kontakt i oprócz tego cieszę się również, że jesteśmy razem, w trójkę w reprezentacji Polski- ja, prezes Kulesza i Michał Probierz. Mam nadzieję, że podobnie jak w Jagiellonii osiągniemy sukces. Wiem, że to są dla mnie ostatnie momenty, aby tego dokonać.

O określaniu go mianem “jokera”…

Wydaje mi się, że w Polsce, zwłaszcza po nieudanych turniejach nastała taka sytuacja, że trzeba tę kadrę za wszelką cenę odmładzać. Ja się z tym zgadzam jak najbardziej. Wiem, że to moja końcówka gry w kadrze. Jak będę wiedział w 100%, że na moje miejsce są lepsi zawodnicy to, powiem “pass”. Jeśli jestem nadal w reprezentacji, to pokazuje, że swoją robotę wykonuje w dalszym ciągu na dużym poziomie. Chciałbym grać jak najwięcej, chciałbym grać w pierwszym składzie, poczuć od początku atmosferę meczu. Jak wchodzisz z ławki, to musisz dać impuls. Zapamiętają cię tylko z impulsu. W ostatnich meczach wyróżniłem się dwoma akcjami, ale koniec końców to nie dał nam bramki.

O tym czy zagramy na Mistrzostwach Europy…

Zagramy, bo musimy pokazać, że to, co było to był skandal i kompromitacja. Teraz mamy zawodników, którzy grają w dobrych klubach. Musimy jako Polska się zjednoczyć, przełożyć całą energię na boisko.

Cała rozmowa Mateusza Borka z Kamilem Grosickim w materiale poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Liverpool wraca na zwycięską ścieżkę. Ważna wygrana “The Reds”
El Clasico: Znamy składy Realu i Barcelony! Będzie ogień na Bernabeu
Oni są niesamowici! Bayer wyrównuje w 97. minucie i przedłuża serię meczów bez porażki [WIDEO]
Puchar Anglii: szalony mecz na Wembley, Manchester United w finale
Miał być hit, a był kit. Legia zremisowała ze Śląskiem
Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]