HomePiłka nożnaLekko, łatwo i przyjemnie. Chorwacja wygrywa z Macedonią Północną w sprawdzianie przed nadchodzącym Euro

Chorwacja pokonała Macedonię Północną 3:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Rijece. Podopieczni Zlatko Dalicia przygotowują się do nadchodzących mistrzostw Europy.

Chorwacja-Macedonia Północna

Chorwacja zdeklasowała Macedonię Północną

Chorwaci objęli prowadzenie w 10. minucie spotkania. Lovro Majer podszedł do rzutu wolnego i fantastycznym uderzeniem pokonał Stołę Dimitrewskiego. Pomocnik Wolfsburga zdobył drugiego gola tuż przed zejściem piłkarzy do szatni. Tym razem 26-latek wykorzystał efektowne zagranie piętą kolegi z zespołu.

Po zmianie stron gospodarze ustalili wynik spotkania. W 79. minucie. Marco Pasalić dopadł do piłki odbitej przez bramkarza gości i silnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Chorwacja rozpocznie zmagania na Euro 2024 od meczu z Hiszpanią. Następnie wicemistrzowie świata z Rosji zagrają z Albanią i Włochami. Z kolei Macedończycy nie zdołali zakwalifikować się na turniej, ponieważ zajęli przedostatnie miejsce w grupie C.

Chorwacja – Macedonia Północna 3:0 (2:0)
Bramki: 10. Majer, 45. Majer, 79. Marco Pasalić
Żółte kartki: –
Wyjściowa jedenastka reprezentacji Chorwacji: Livaković – Juranović, Vida, Erlić, Sosa – Baturina Kovacić – Majer, Kramarić, Perisić – Petković
Wyjściowa jedenastka Macedonii Północnej: Macedonia Północna: Dimitrievski – Zajkov, Velkovski, Musliu – Askovski, Elmas, Alimi, Atanasov, Alioski – Miovski, Trajkovski