HomePiłka nożnaEuro 2024: Fantastyczne widowisko w Lipsku. Włosi grają dalej [WIDEO]

Euro 2024: Fantastyczne widowisko w Lipsku. Włosi grają dalej [WIDEO]

Źródło: TVP Sporty

Chorwacja zremisowała z Włochami 1:1 w meczu grupy B na Euro 2024. Na gola Luki Modricia z 55. minuty spotkania odpowiedział w 98. minucie Mattia Zaccagni.

Reprezentacja Włoch

Chorwaci praktycznie byli w niebie

Chorwaci od początku meczu zdecydowanie ruszyli na rywala. W 5. minucie Luka Sucić uderzył z dystansu, ale udaną interwencją popisał się Gianluigi Donnaruma. Chwilę przed upływem pierwszego kwadransa gry, a dokładnie w 27. minucie otrzymaliśmy odpowiedzieć ze strony Dominika Livakovicia. Dośrodkowanie w pole karne, główkuje Alessandro Bastoni, a bramkarz Fenerbahce przenosi piłkę nad poprzeczką.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Po zmianie stron (53. minuta) ręką w polu karnym zagrał Davide Frattesi. Początkowo arbiter Danny Makkelie nie zauważył przewinienia Włocha, ale finalnie otrzymał sygnał z wozu VAR, podbiegł do monitora i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Luka Modrić, a jego strzał obronił fenomenalny tego dnia Donnaruma.

Zdobywca Złotej Piłki z 2018 roku zrehabilitował się jednak dwie minuty później. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła główkował Andre Budimir. Strzał 32-letniego napastnika obronił Donnaruma. Jednak na nieszczęście Azzurrich skuteczną dobitką popisał się Modrić. Pomocnik Realu Madryt został tym samym najstarszym zdobywcą bramki w historii Euro.

Gdy wydawało się, że brązowili medaliści z Kataru pewnie kroczą po awans, Italia zadała decydujący cios. W 98. minucie gola na wagę awansu strzelił Mattia Zaccagni. Grupę B oficjalnie wygrała Hiszpania (9 punktów). Podopieczni Luisa de la Fuente wyprzedzili Włochów (4 punkty). Natomiast Chorwaci zajęli trzecią lokatę (dwa punkty). Na ostatnim miejscu finiszowali Albańczycy (jeden punkt).

Chorwacja – Włochy 1:1 (0:0)
Bramki: 55. Modrić – 90+8. Zaccagni
Żółte kartki: Sucić, Modrić, Pongracić, Ivanusec, Stanisić
Skład reprezentacji Chorwacji: Gianluigi Donnarumma – Matteo Darmian, Alessandro Bastoni, Riccardo Calafiori – Giovanni Di Lorenzo, Nicolo Barella, Jorginho, Federico Dimarco, Lorenzo Pellegrini – Mateo Retegui, Giacomo Raspadori.
Skład reprezentacji Włoch: Dominik Livaković – Josip Stanisić, Marin Pongracić, Josko Gvardiol, Josip Sutalo – Mateo Kovacić, Luka Modrić, Marcelo Brozović, Mario Pasalić, Luka Sucić – Andrej Kramrarić.

Zatrzymanie akcji serca i wszczepiony kardiowerter. Nabil Bentaleb zakończy karierę