HomePiłka nożnaPrzepiękny gol w II lidze! Pokonał bramkarza z połowy boiska [WIDEO]

Przepiękny gol w II lidze! Pokonał bramkarza z połowy boiska [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

W ostatnich minutach meczu Chojniczanki Chojnice z Polonią Bytom fantastycznym strzałem popisał się pomocnik gospodarzy, Hide Vitalucci. Japończyk przelobował bramkarza z bardzo dalekiej odległości.

Chojniczanka Chojnice

TVP Sport

Fenomenalny gol Hide Vitalucciego z Chojniczanki Chojnice

Podczas meczu z Polonią Bytom piłkarze Chojniczanki Chojnice nie dawali swoim kibicom wielu powodów do radości. Gospodarze przegrywali aż 0:4 z Polonią Bytom. W 85. minucie ekipa z Górnego Śląska rozpoczęła kolejny atak, lecz piłkę wybił reprezentant Wysp Owczych, Andrias Edmundsson. Bezpańska futbolówka trafiła wprost pod nogi Hide Vitalucciego. Japończyk zabrał się z piłką obok koła środkowego boiska. Choć przed sobą miał tylko bramkarza Polonii Bytom, zdecydował się oddać strzał. Vitalucci przelobował kompletnie zaskoczonego Karola Szymkowiaka.

22-letni Vitalucci przyszedł do klubu w marcu tego roku. Pomocnik zaliczył imponujące wejście na trzeci poziom rozgrywkowy – ma na swoim koncie cztery gole i trzy asysty w dziesięciu spotkaniach. Japończyk szybko stał się jedną z najważniejszych postaci drużyny, która wciąż ma szanse na bezpośredni awans do I ligi. Piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Brede tracą tylko dwa punkty do Kotwicy Kołobrzeg, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Jednocześnie ekipa z Pomorza musi uważać na to, co robią inne zespoły – w walce o grę na zapleczu Ekstraklasy liczy się także KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Hutnik Kraków i Radunia Stężyca. Do końca sezonu zostały już tylko trzy kolejki.