HomePiłka nożnaCzegoś takiego w Premier League nie widziano! Angielski sędzia w centrum uwagi, padł rekord

Źródło: CBS Sports Golazo

“CBS Sports Golazo” informuje, że w Premier League padł rekord żółtych kartek pokazanych w jednym spotkaniu. Anthony Taylor karał piłkarzy indywidualnie aż 14 razy.

Anthony Taylor

PA Images / Alamy

Rekord Premier League

Angielski futbol od dekad wielu kibicom kojarzy się z bardzo agresywną oraz twardą grą. Nic więc dziwnego, że sędziowie angielskiej ekstraklasy nieraz mają trudne zadanie jeśli chodzi o opanowanie sytuacji na boisku. Z tym problemy miał podczas minionej kolejki Anthony Taylor.

Arbiter znalazł się w centrum uwagi po spotkaniu czwartej kolejki, w którym Bournemouth na własnym stadionie mierzyło się z Chelsea. The Blues wygrali 1:0 po golu Christophera Nkunku w 86. minucie. Więcej niż o wyczynach piłkarzy mówiło się jednak o pracy sędziego.

“CBS Sports Golazo” poinformowało, że Anthony Taylor pobił w tym spotkaniu rekord Premier League. Sędzia pokazał piłkarzom aż 14 żółtych kartek. Pierwszy raz napomniał zawodnika karą indywidualną w 18. minucie, a ostatni w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Dodatkowo żółte kartoniki oprócz zawodników obejrzeli także trenerzy obu ekip, Andoni Iraola oraz Enzo Maresca.

Po tym starciu Chelsea przesunęła się na siódmą lokatę w tabeli i ma na swoim koncie siedem punktów. Bournemouth z kolei znajduje się na 11. miejscu z dorobkiem pięciu oczek.