HomePiłka nożnaKulesza wyznał co było problemem reprezentacji. “To był klucz do tego, by kadra wyglądała lepiej”

Kulesza wyznał co było problemem reprezentacji. “To był klucz do tego, by kadra wyglądała lepiej”

Źródło: Goal.pl

Aktualizacja:

Cezary Kulesza udzielił wywiadu dla Goal.pl w którym poruszył temat zakontraktowania Michała Probierza. Prezes PZPN przyznał, że decyzją o zatrudnieniu Probierza poszedł pod prąd, ale ostatecznie się to opłaciło.

Cezary Kulesza

PressFocus

20 września 2023 roku Michał Probierz oficjalnie został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W momencie podejmowania tej decyzji wiele osób krytykowało Cezarego Kuleszę za postawienie na akurat tego trenera. Spekulowano, że był to wybór podyktowany wcześniejszą współpracą i dobrymi relacjami między prezesem a szkoleniowcem. Ostatecznie okazało się, że Probierz prawidłowo poukładał reprezentację zmieniając jej obraz po fatalnej kadencji Fernando Santosa.

Na moje oko Michał odblokował mental piłkarzy i to był klucz do tego, by kadra wyglądała lepiej i miała lepszy odbiór u ludzi. Od dłuższego czasu mieliśmy z tym problem, a na dziś go nie widzę. Oby tylko tak zostało w czasie Euro… – zaczął prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na pytanie o to, czy czeka na udane EURO, by móc następnie z satysfakcją ogłosić, że decyzja o zatrudnieniu Michała Probierza była pomyślna, Kulesza odpowiedział, że nie podchodzi do tego w taki sposób.

Nie, zupełnie nie. Ja wiem, że duża część społeczeństwa nie akceptowała wyboru Michała, pewnie między 70, a 80 proc. ludzi było niezadowolonych. Ale ja nie mogłem patrzeć na nastroje kibiców, tylko na moment, w jakim znalazła się reprezentacja i wybrać kogoś, kto w tym momencie poradzi sobie w moim uznaniu najlepiej. Ciężar był ogromny i być może, gdyby to była drużyna klubowa, wybrałbym inaczej. Ale my nie mieliśmy 20 meczów do końca sezonu, tylko dosłownie kilka, które decydowały o być albo nie być na Euro. Kilka meczów dzieliło nas od najważniejszego i na tym się skupiałem – przyznał Cezary Kulesza w rozmowie z Goal.pl.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]