HomePiłka nożnaKulesza zabrał głos po odpadnięciu Polaków. Bezpośrednio zwrócił się do piłkarza

Kulesza zabrał głos po odpadnięciu Polaków. Bezpośrednio zwrócił się do piłkarza

Źródło: X

Aktualizacja:

Cezary Kulesza za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się na temat zakończonego już dla reprezentacji Polski EURO. Podziękował również Kamilowi Grosickiemu za cały wkład w polską piłkę.

Cezary Kulesza

PressFocus

Kulesza: Reprezentacja gra odważnie i ofensywnie

Reprezentacja Polski kończy Mistrzostwa Europy 2024 w fazie grupowej. Ekipa Michała Probierza finalnie wywalczyła remis w starciu z Francuzami, ale wcześniej odniosła porażki z Holendrami i Austriakami. Najbardziej żałować można meczu z Austrią, gdyż to tam Biało-Czerwoni zaprezentowali się zdecydowanie najgorzej.

W meczach z wyżej notowanymi rywalami Polska zaprezentowała coś nowego: odwagę. Drużyna często wychodziła wysoko, starała się przejmować posiadanie futbolówki, atakować. Na te aspekty zwrócił uwagę również Cezary Kulesza w swoim podsumowaniu tej imprezy w wykonaniu reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podkreślił także rolę jaką odegrał Michał Probierz w zmienieniu atmosfery wokół drużyny i mentalności w niej.

— Reprezentacja Polski oficjalnie kończy swój udział w Euro 2024. Brak awansu do fazy pucharowej jest trudny do zaakceptowania dla kibiców, piłkarzy, sztabu szkoleniowego i dla mnie osobiście również. Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, ale wygrane baraże i dobre występy w meczach towarzyskich pozwoliły nam wszystkim uwierzyć, że drużyna Michała Probierza jest w stanie osiągnąć dobry wynik. Rzeczywistość jest jednak inna. Musimy uznać fakt, że na dzisiaj to za mało, żeby wyjść z tak trudnej grupy.

— Michał Probierz przejął reprezentację w bardzo trudnym momencie. Od tego czasu poprawiła się atmosfera w zespole oraz styl gry naszej drużyny. Reprezentacja gra odważnie i ofensywnie. Porażki wyzwoliły sportową złość, ale nie zwątpienie. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ich walkę i zaangażowanie, ale również za zachowanie poza boiskiem. Otwartość na kibiców, współpraca z mediami, wspólny powrót do kraju. Taka dojrzała postawa pozwala nam wierzyć, że wyciągniemy odpowiednie wnioski i wrócimy silniejsi. Wiem, że ta reprezentacja dostarczy nam jeszcze wielu powodów do radości.

Na koniec wypowiedzi Cezary Kulesza zwrócił się bezpośrednio do Kamila Grosickiego, który kończy swoją karierę reprezentacyjną.

— p.s Kamil obserwuję Twoją karierę niemal od samego początku. Dziękuję za wszystko, co zrobiłeś dla polskiej piłki.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”