HomePiłka nożnaCezary Kulesza docenił zwycięstwo. Padły budujące słowa

Cezary Kulesza docenił zwycięstwo. Padły budujące słowa

Źródło: Cezary Kulesza

Cezary Kulesza podkreślił, że wygrana ze Szkocją stanowi solidny fundament dla dalszej budowy reprezentacji Polski. Prezes PZPN opublikował wpis na platformie X tuż po zakończeniu starcia w Glasgow.

Cezary Kulesza podczas meczu z Turcją

Mikołaj Barbanell / Alamy

Polska wygrała ze Szkocją

Polska po zaciętym spotkaniu okazała się lepsza od Szkocji. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 8. minucie po fantastycznym uderzeniu Sebastiana Szymańskiego zza pola karnego. Następnie Nicola Zalewski wywalczył karnego, którego na gola zamienił Robert Lewandowski. Gospodarze obudzili na początku drugiej połowy, ponieważ do siatki trafił Billy Gillmour, a w 76. minucie wyrównał Scott McTominay. Podopieczni Michała Probierza zadali decydujący cios w doliczonym czasie gry. Zalewski został sfaulowany w polu karnym i sam zdobył zwycięską bramkę.

Tuż po zakończeniu starcia w ramach Ligi Narodów głos zabrał Cezary Kulesza, który nie krył zadowolenia ze zdobycia trzech punktów. – Wygrana w takich okolicznościach stanowi solidny fundament dla dalszej budowy naszej drużyny narodowej. Dziękuję i gratuluję naszym piłkarzom oraz trenerowi Probierzowi. Dzisiaj emocji nie brakowało, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Już 8 września nasi reprezentanci zmierzą się na wyjeździe z Chorwacją (20:45). Z kolei po miesięcznej przerwie drużyna Probierza zagra na własnym stadionie z Portugalią oraz ponownie z Chorwacją.

Inter z pierwszą porażką w sezonie! Milan z arcyważnym zwycięstwem w derbach [WIDEO]
Sukces Czesława Michniewicza! Poprowadził drużynę do awansu
Waldemar Fornalik nie gryzł się w język po porażce z Rakowem. “To nieprawdopodobne”
Ter Stegen uniknął najgorszego? Są pierwsze diagnozy
Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie