HomePiłka nożnaJuventus uratował punkt w końcówce. Częściowo pomógł w tym Milik [WIDEO]

Juventus uratował punkt w końcówce. Częściowo pomógł w tym Milik [WIDEO]

Źródło: Własne/Eleven Sports

Juventus do samego końca walczył o odrobienie strat w meczu z Cagliari i w samej końcówce udało mu się tego dokonać. “Stara Dama” zremisowała na wyjeździe z drużyną Claudio Ranieriego 2:2, ratując wynik w 87. minucie.

Juventus

LaPresse / Alamy

Juventus wyszarpał remis z Cagliari

Spotkanie na obiekcie Unipol Domus na Sardynii w pierwszych fragmentach zupełnie nie przebiegało po myśli Juventusu. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze strzelili dwa gole z rzutów karnych – najpierw do siatki trafił Gianluca Gaetano, a sześć minut później Yerry Mina. W drugim przypadku winowajcą był Wojciech Szczęsny, który pojawił się między słupkami mimo złamania nosa w poprzednim meczu.

Tuż przed zejściem do szatni na 1:2 trafił Dusan Vlahović, ale arbiter nie uznał tego trafienia. Serb dopiął swego w 61. minucie, popisując się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Dał tym samym Juventusowi sygnał do ataku. Po zmianie stron to “Stara Dama” była stroną dominującą i gol na 2:2 wydawał się być kwestią czasu.

W 74. minucie na boisku pojawił się wracający po kontuzji Arkadiusz Milik i choć nie miał bezpośredniego udziału przy bramce wyrównującej, to jego obecność w polu karnym mocno na to wpłynęła. W 87. minucie dośrodkowywał Kenan Yildiz, a pechową interwencję wykonał Alberto Dossena, który, nie chcąc dopuścić piłki do Milika, skierował ją do własnej bramki.

Cagliari 2:2 Juventus
1:0 Gianluca Gaetano [karny] 30′
2:0 Yerry Mina [karny] 36′
2:1 Dusan Vlahović 61′
2:2 Alberto Dossena [sam.] 87′

Jeden punkt na Sardynii sprawia, że Juventus zbliżył się do drugiego w tabeli Milanu na odległość pięciu punktów. Cagliari z kolei plasuje się na 14. miejscu i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Kamil Grosicki po przegranym finale: Byłem bez formy. Nie wiem co się ze mną działo
Trener Wisły Kraków komentuje finał. “Żadne słowa nie opiszą tego zwycięstwa”
Nie tylko Wisła! Oni też wygrywali Puchar Polski grając w niższej klasie rozgrywkowej
Wisła Kraków świętuje! Piłkarze przerwali konferencję prasową [WIDEO]
Ostatni taki finał Pucharu Polski! Teraz dostęp do transmisji meczów będzie łatwiejszy
Wyrównująca bramka Wisły, rzut karny dla Pogoni. Rafał Rostkowski tłumaczy decyzję arbitrów w finale Pucharu Polski
Prezes Pogoni grzmi po finale. Mocne słowa w kierunku sędziów!
Mocna rozmowa pomeczowa kibiców Pogoni z piłkarzami. “Ile można?!”
Podoliński: Pogoń jest rozbita psychicznie. Bardzo ciężko będzie im się podnieść