HomePiłka nożnaBundesliga: Harry Kane bohaterem Bayernu! Pobije rekord Lewandowskiego?

Bundesliga: Harry Kane bohaterem Bayernu! Pobije rekord Lewandowskiego?

W sobotnim meczu 31. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 2:1. Bawarczycy zawdzięczają zwycięstwo Harry’emu Kane’owi, który w tym spotkaniu strzelił dwa gole.

Harry Kane

Spokojne zwycięstwo Bayernu

Choć Bayern Monachium nie zostanie mistrzem Niemiec, Bawarczycy dalej mają o co grać w lidze. Na zajęcie drugiego miejsca w tabeli liczy VfB Stuttgart i RB Lipsk. O swoje cele walczy także Harry Kane, który wciąż może pobić rekord strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi. Anglik szybko wziął się do roboty. W 9. minucie skorzystał ze świetnej akcji Konrada Laimera, który wystawił mu piłkę praktycznie na pustą bramkę.

Monachijczycy nie cieszyli się długo z prowadzenia. Już w 23. minucie po asyście Williana Pacho bramkę wyrównującą zdobył Hugo Ekitike. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela chciał znów przechylić szalę wyniku na swoją korzyść. Swoje szanse miał Raphael Guerreiro, a także Eric Maxim Choupo-Moting. Do przerwy utrzymał się jednak wynik 1:1.

Po zmianie stron obie strony miały problemy z tworzeniem sobie sytuacji. Zmieniło się to dopiero w 59 minucie. W polu karnym padł Thomas Muller, który domagał się przyznania “jedenastki”. Sędzia Daniel Schlager początkowo nie chciał o tym słyszeć, lecz po wezwaniu do monitora VAR zmienił zdanie. Bramkarz Eintrachtu Kevin Trapp wyczuł intencję Kane’a, lecz strzał 30-latka okazał się zbyt precyzyjny.

Piłkarze z Frankfurtu nie potrafili nawet zagrozić bramce strzeżonej przez Manuela Neuera. Bayern spokojnie “dowiózł” wynik i po niezbyt emocjonującym meczu zdobył trzy punkty. W tym spotkaniu Harry Kane zdobył swoją 34. i 35. bramkę w sezonie 2023/24. Żeby wyrównać rekord Roberta Lewandowskiego z sezonu 2020/21, musiałby strzelić sześć bramek w pozostałych trzech meczach sezonu. Rywalami Bayernu będą Stuttgart, Wolfsburg i Hoffenheim.

Niespodzianka stała się faktem! Olympiakos w finale Ligi Konferencji
Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą
Liga Europy: 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen! Kuriozalny samobój obrońcy Romy [WIDEO]
Przepychanka na BayArena! Sędzia rozdzielał zawodników [WIDEO]
Waldemar Sobota wydał opinię o Michale Skórasiu przed transferem! Z prośbą zwrócił się zarząd Club Brugge
Wzruszające sceny w przerwie meczu reprezentacji. Legenda polskiego “szczypiorniaka” uhonorowana [WIDEO]
Alphonso Davies o przenosinach na Santiago Bernabeu. Czy transfer dojdzie do skutku?
Jacek Magiera: Wiemy, że możemy dokonać czegoś wielkiego
Maldini o najtrudniejszych przeciwnikach. Włoch stawia na brazylijski duet
Rostkowski do Pola: Marciniakowi łatwiej teraz nie będzie, ale FIFA i UEFA nadal go potrzebują