HomePiłka nożna“Tak blisko, a tak daleko”. Zawód Brytyjczyków po finale EURO 2024

“Tak blisko, a tak daleko”. Zawód Brytyjczyków po finale EURO 2024

Źródło: Media

Na nic zdała się bramka wyrównującą. W samej końcówce finału mistrzostw Starego Kontynentu Anglia straciła gola na 1:2, w konsekwencji czego przegrali z Hiszpanią. Jak na klęskę Synów Albionu zareagowały brytyjskie media?

Anglia, Hiszpania

Nie było przypadku

“The Guardian” uznaje, że zwycięstwo w pełni należało się Hiszpanom za ich boiskową postawę. Inny rezultat meczu byłby – jak to określono – “parodią”. W ich mniemaniu Anglicy zostali kompletnie zdominowani na murawie. W ostrych słowach skrytykowano występ kapitana drużyny narodowej, Harry’ego Kane’a, który został zmieniony w drugiej połowie.

Złamane serce

“The Sun” podkreśla słabą postawę Anglików na przestrzeni całego turnieju, także przez znaczną część finałowego spotkania. Według nich triumf po prostu się Hiszpanii należał, co ponownie udowodnili na boisku. Zasugerowano, że selekcjoner Gareth Southgate może pożegnać się z posadą po drugim przegranym finale mistrzostw Europy z rzędu.

Zawód

“Daily Mail” skupia się w tekście na opisowej relacji boiskowych zdarzeń oraz wyraźnym podkreśleniu zawodu brytyjskich fanów. Załączono wypowiedzi niepocieszonych angielskich ekspertów, znanych osobistości oraz ludzi obecnych na stadionie.

Ból

“The Mirror” uwagę poświęca cierpieniu angielskim sympatykom, których naprawdę dotknęła finałowa porażka z Hiszpanią. Zwraca uwagę na fakt, iż Cole Palmer, dzięki bramce wyrównującej, dał narodowi nadzieję na końcowy sukces, która w samej końcówce prysła niczym czar. Było o krok od dogrywki.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu