HomePiłka nożnaBrazylia nie dała rady. W ćwierćfinale czeka na nich trudny rywal

Brazylia nie dała rady. W ćwierćfinale czeka na nich trudny rywal

W meczu Brazylii z Kolumbią w ramach trzeciej kolejki grupy “D” Copa America padł remis 1:1. Tym samym Kolumbia weszła do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, gdy Brazylijczycy z drugiej lokaty. Ma to swoje konsekwencje w poziomie rywala w następnej rundzie.

Brazylia-Urugwaj w ćwierćfinale Copa America

Mecz rozpoczął się dla Brazylijczyków mocnym ciosem, gdyż Vinicius Junior już w szóstej minucie starcia otrzymał żółty kartonik. Gracz Realu Madryt sfaulował Jamesa Rodrigueza i tym samym wykluczył się z meczu ćwierćfinałowego. To jego bowiem druga żółta kartka na tym turnieju – pierwszą dostał w spotkaniu z Paragwajem za protesty.

Chwilę później miała miejsce jednak pozytywna dla Brazylijczyków akcja. Raphinha perfekcyjnie uderzył piłkę z rzutu wolnego nie dając szans Camilo Vargasowi. W 12 minucie starcia padła więc pierwsza bramka, dzięki której chwilowo Brazylia wyprzedziła w tabeli Kolumbię.

Miejsce w tabeli grupy “D” ma olbrzymie znaczenie, gdyż wiadomo było, że ten kto wyjdzie z pierwszej lokaty, ten w ćwierćfinale zmierzy się z Panamą. Druga drużyna z kolei zagra z rewelacyjnym Urugwajem, drużyną Marcelo Bielsy, która zdobyła maksymalną liczbę punktów w grupie “C”.

Kolumbijczycy zatem nie marnując czasu wzięli się do roboty, by odrobić straty. W 20 minucie meczu strzelili gola po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu wolnego, ale bramka została anulowana przez spalonego. Kontynuowali natarcie, aż udało im się doprowadzić do wyrównania w drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Daniel Munoz wpakował piłkę do siatki po podaniu Jhona Cordoby.

W drugiej odsłonie meczu dalej dominowała Kolumbia. Mimo wielu szans bramkowych ostatecznie nie udało im się strzelić jeszcze jednego gola. Ten rezultat i tak im odpowiadał, bo dzięki poprzednim dwóm zwycięstwom zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie z siedmioma punktami na koncie.

Tym samym Kolumbia zmierzy się w ćwierćfinale Copa America z Panamą, gdy Brazylijczycy zagrają z teoretycznie dużo trudniejszym rywalem – Urugwajem. W meczu Brazylijczyków zabraknie zawieszonego za nagromadzenie żółtych kartek Viniciusa.

Brazylia 1:1 Kolumbia – 12′ Raphinha, 45+2′ David Munoz

1. Kolumbia – 7 punktów
  2. Brazylia – 5 punktów
  3. Kostaryka – 4 punkty
  4. Paragwaj – 0 punktów

Warta Poznań ogłasza kolejny transfer. Piłkarz z przeszłością w PKO BP Ekstraklasie
Mocny transfer Ruchu Chorzów! Do Niebieskich dołączył zawodnik z przeszłością w La Liga
Trudne relacje Papszuna z Cardenasem? Trener odpowiada wprost: Nie wyobrażam sobie
Kłopoty Cristiano Ronaldo po meczu ze Słowenią! “To nielegalne i powinno zostać ukarane”
Szymon Marciniak może zostać najwybitniejszym sędzią w historii futbolu! Brakuje jednej decyzji…
Oficjalnie: Bellingham zawieszony przez UEFA, ale… Absurdalna kara dla Anglika!
Kołtoń odpowiada na mocne słowa Michniewicza. “Masz pecha, kłamstwo ma krótkie nogi”