HomePiłka nożnaOni są niesamowici! Bayer wyrównuje w 97. minucie i przedłuża serię meczów bez porażki [WIDEO]

Bayer Leverkusen po raz kolejny w tym sezonie zmienił losy meczu w samej końcówce. Mistrzowie Niemiec zremisowali na wyjeździe 1:1 z Borussią Dortmund, strzelając wyrównującego gola w siódmej minucie doliczonego czasu.

Bayer 04 Leverkusen

Ulrich Hufnagel / PressFocus

Bayer z pierwszą porażką w sezonie

Świeżo upieczony mistrz Niemiec miał w pierwszej połowie więcej okazji do otwarcia wyniku. W 31. minucie interweniował VAR po tym, jak w polu karnym przewrócił się Jeremie Frimpong, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Gospodarze na poważnie zagrozili w 42. minucie, choć Lukas Hradecky poradził sobie ze strzałem Marcela Sabitzera.

Po zmianie stron mecz był dość mocno wyrównany, ale żadna z ekip nie miała zbyt wielu klarownych okazji do zmiany wyniku. W 68. minucie Nathan Tella był tego najbliżej, ale i tym razem lepszy był bramkarz – dobrą interwencją popisał się Gregor Kobel.

W 81. minucie miał miejsce moment przełomowy. Po dośrodkowaniu Marcela Sabitzera, najprzytomniej w polu karnym zachował się Niklas Fullkrug i ładnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Bayer zrobił jednak to, z czego jest w tym sezonie znany – w siódmej minucie doliczonego czasu gry wyrównał po bramce Josipa Stanisicia.

Borussia Dortmund 1:1 Bayer Leverkusen
1:0 Niklas Fullkrug 81′
1:1 Josip Stanisić 90+7′

Po tym remisie, Borussia Dortmund pozostaje na piątym miejscu w tabeli Bundesligi, mając dwa punkty mniej niż RB Lipsk. Dla Bayeru Leverkusen jest to z kolei 45. mecz z kolei bez porażki.

Maguire o plotkach dotyczących jego odejścia: Mi tego nie powiedziano
Borussia sprowadzi gracza Manchesteru City?! Trwają negocjacje!