HomePiłka nożnaBelgijska lekcja futbolu. Wisła Kraków bez argumentów w meczu z Cercle Brugge [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Wisła Kraków dostała bolesną lekcję od Cercle Brugge. Belgowie wygrali przy Reymonta aż 6:1.

Kazimierz Moskal Cercle Brugge

Konrad Swierad / Alamy

Dwa szybkie ciosy

Wisła straciła bramkę już w 8. minucie. W kapitalny sposób zachował się Alan Minda. Skrzydłowy Cercle Brugge zszedł z piłką do środka i uderzył na dalszy słupek. Bramkarz Białej Gwiazdy Kamil Broda nie miał szans z tym uderzeniem.

Zaledwie trzy minuty później goście powiększyli swoje prowadzenie. Thibo Somers wykorzystał błąd w ustawieniu Brody, który za bardzo odkrył prawy bok bramki Wisły. Belg to zauważył i posłał piłkę w niepilnowany sektor.

W 36. minucie Belgowie ruszyli po trzeciego gola. Tym razem piłkarze z Brugii wykorzystali stały fragment gry. Kamil Broda obronił uderzenie jednego z graczy rywala, ale wobec dobitki Christiaana Ravycha był już całkowicie bezradny.

W 43. minucie sędziowie nie uznali bramki Tamasa Kissa. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Bartosza Jarocha.

Wisła Kraków poległa w starciu z Cercle Brugge

Na początku drugiej połowy przyszedł kolejny cios od Cercle Brugge. Tym razem do siatki trafił Kevin Denkey. Napastnik z Toga mocnym strzałem pokonał bezradnego Brodę.

Nie trzeba było też długo czekać na piątego gola Belgów. Podopieczni Mirona Muslicia wyprowadzili kontrę, którą dość słabym, lecz zabójczym dla Wisły strzałem zakończył Abdoul Ouattara. Piłkarz z Burkina Faso wszedł na boisko na początku drugiej połowy.

Gol honorowy Wisły Kraków

To nie był jednak koniec wrażeń bramkowych w tym spotkaniu. W ostatnich minutach meczu Kazeem Olaigbe z rzutu wolnego trafił do siatki. Wisła zdołała odpowiedzieć na to trafienie golem Angela Rodado.

Rewanż 29 sierpnia w Brugii. Drużyna Mirona Muslicia musiałaby się bardzo wysilić, aby wypuścić z rąk awans do Ligi Konferencji Europy.

Wisła Kraków – Cercle Brugge 1:6

Gole: Rodado 84′ – Minda 8′, Somers 11′, Ravych 37′ Denkey 47′, Ouattara 55′, Olaigbe 83′

Żółte kartki: Rodado, Jaroch – Denkey, Agyekum

Wyjściowy skład Wisły: Broda – Jaroch, Uryga, Biedrzycki, Mikulec – Carbo, Duarte – Starzyński, Sukiennicki, Kiss – Rodado.

Wyjściowy skład Cercle: Warleson – Magnee, Ravych, Miangue, Nazinho – Agyekum, Erick – Somers, Bruninho, Minda – Denkey.