HomePiłka nożnaEl. LM: Potencjalny rywal Jagiellonii postraszył. Norwegowie rozgromili Łotyszy

El. LM: Potencjalny rywal Jagiellonii postraszył. Norwegowie rozgromili Łotyszy

Norweskie FK Bodø/Glimt bez większego problemu wygrało 4:0 z łotewskim FK RFS i jest już jedną nogą w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół ten zmierzy się z Jagiellonią Białystok, o ile ta w rewanżu wyeliminuje FK Panavezys.

Bodo/Glimt

Frode Arnesen / Alamy

FK Bodø/Glimt jedną nogą w 3. rundzie

W trakcie poniedziałkowego losowania okazało się, że Jagiellonia Białystok w przypadku wyeliminowania litewskiego FK Panavezys, w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra ze zwycięzcą pary FK Bodø/Glimt – FK RFS. Wydaje się, że będą to mistrzowie Norwegii.

W pierwszym spotkaniu przeciwko drużynie z Rygi ekipa z północy Norwegii załatwiła sprawę tak naprawdę jeszcze przed przerwą. W 2. minucie wynik otworzył August Mikkelsen, w 18. minucie podwyższył Ulrik Saltnes, natomiast na 3:0 trafił Oscar Kapskarmo.

Druga część ponownie stała pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy, ale udokumentowali to “tylko” jednym golem. W 76. minucie Mikkelsen po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik na 4:0. Taki rezultat niemal na pewno rozstrzyga kwestię tego, z kim Jagiellonia może zagrać w kolejnej rundzie.

Cztery mecze FK Bodø/Glimt z polskimi klubami

FK Bodø/Glimt to w ostatnich latach dość częsty rywal polskich zespołów. W lipcu 2021 roku, w eliminacjach Ligi Mistrzów Legia Warszawa ograła go dwukrotnie (3:2, 2:0). W lutym 2023 roku z kolei, w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy norweska ekipa została wyeliminowana przez Lecha Poznań (0:0, 1:0).

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?