HomePiłka nożnaBayern w półfinale Ligi Mistrzów! Ratują sezon przed spisaniem na straty?

Bayern w półfinale Ligi Mistrzów! Ratują sezon przed spisaniem na straty?

Źródło: Kanał Sportowy

Bayern Monachium pokonał Arsenal 1:0 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bawarczycy mimo słabszej pierwszej połowy kompletnie zdominowali drugą i to właśnie w niej zwycięską bramkę zdobył Joshua Kimmich.

Kimmich

Kimmich świetnie wykorzystał chwilę nieuwagi

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Każdy bał się ryzyka i utraty bramki jako pierwszy. To poskutkowało brakiem brameki małą ilością sytuacji, które można było zamienić na bramkę. Najlepsza sytuację w pierwszej połowie miał Gabriel Martinelli, ale nie zdołał jej wykorzystać. W drugiej części spotkania oglądaliśmy już dużo bardziej zdecydowany Bayern. Bawarczycy w końcu zdecydowali się wyjść do ataku, co praktycznie od razu się odpłaciło. W 63. minucie spotkania świetnie dośrodkowanie Raphaela Guerreiro wykorzystał Joshua Kimmich i bardzo mocnym strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Podobnie, jak w pierwszym spotkaniu, błąd popełnili obrońcy Arsenalu. Piłkarz Bayernu doskonale to wykorzystał, wbiegł między 3 i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zdobytej bramce gospodarze zdecydowanie przejęli kontrolę nad meczem i spokojnymi atakami stwarzali sobie kolejne okazje. Ostatecznie, nie zdobyli drugiej bramki, ale co najważniejsze – udało im się dowieźć prowadzenie do końca spotkania.

W półfinale na Bawarczyków czekał będzie Real Madryt, co oznacza, że nie będą mieli łatwego zadania. O to jednak będą się martwić dopiero 30.04, bo właśnie wtedy rozegrany zostanie pierwszy z półfinałowych meczów.

The Freak prezentuje kolejne zestawienie! Wielki rewanż w pojedynku pań
KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Kolejne mocne zestawienie The Freak! “Prezes” zmierzy się z “Sutonatorem”
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie