HomePiłka nożnaBundesliga: Bayern wraca na zwycięską ścieżkę! Trzy punkty zostają w Monachium

Bundesliga: Bayern wraca na zwycięską ścieżkę! Trzy punkty zostają w Monachium

Bayern Monachium pokonał FC Koln 2:0 w meczu 29. kolejki Bundesligi. Wyśmienitym uderzeniem popisał się w 65. minucie gry Raphael Guerreiro.

Bayern Koln

Koniec złej passy

Urzędujący mistrzowie Niemiec chcieli zmazać plamę po dwóch porażkach ligowych z rzędu. “Die Roten” ulegli kolejno Borussii Dortmund oraz beniaminkowi z Heidenheim. Początek starcia należał do podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy kontrolowali tempo gry i stwarzali sobie sporo sytuacji. Szczelną defensywę zespołu z Kolonii udało im się jednak przełamać dopiero w 65. minucie za sprawą Raphela Guerreiro. Portugalczyk popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Bawarczycy postanowili krótko rozegrać rzut rożny, a dobrze ustawionego kolegę zauważył Joshua Kimmich. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Thomas Muller. Niemiec wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy rywala i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bayern Monachium – FC Koln 2:0 (0:0)