HomePiłka nożnaReal dał się zaskoczyć, ale wywozi z Monachium cenny remis. Rewanż będzie arcyciekawy [WIDEO]

Źródło: Własne/Polsat Sport

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów Bayern Monachium zremisował przed własną publicznością 2:2 z Realem Madryt. Choć Bawarczycy od 57. minuty prowadzili 2:1, w końcowych fragmentach drugiego gola na wagę remisu strzelił Vinicius Junior.

Bayern - Real

PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy

Kapitalna asysta Kroosa i Vinicius otwiera wynik

Pierwsze fragmenty półfinałowego starcia na Allianz Arena należały do Bayernu Monachium. Gospodarze byli stroną przeważającą i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji pod bramką Realu. Najlepszą z nich miał Leroy Sane, ale Andrij Łunin w świetnym stylu obronił jego uderzenie.

Po tym, jak Bawarczycy nieco się “wyszumieli”, goście ruszyli ze swoją grą. Zaczęli nieco bardziej kontrolować przebieg spotkania w środku boiska. W gruncie rzeczy pokazali to, co już niejednokrotnie można było zobaczyć w Lidze Mistrzów – wyważenie i spokojne oczekiwanie na swój moment.

Taktyka ta dała skutek w 24. minucie. Toni Kroos zagrał kapitalną piłkę na wolne pole do wychodzącego na czystą pozycję Viniciusa Juniora. Brazylijczyk bez większego problemu wygrał pojedynek biegowy z Min-Jae i spokojnie trafił do siatki, otwierając wynik spotkania.

Dwa szybkie ciosy Bayernu i drugi gol Viniciusa

W drugą połowę nieco konkretniej weszli goście. W 52. minucie świetną okazję miał Toni Kroos, jednak świetną interwencją popisał się Manuel Neuer. Raptem 120 sekund później Bayern wyrównał stan rywalizacji. Konrad Laimer zgrał z głębi pola do Leroya Sane. Ten znakomicie ściął ze skrzydła w pole karne i mierzonym strzałem po długim słupku pokonał Andrija Łunina.

Bawarczycy poszli za ciosem i już w 57. minucie prowadzili 2:1! Lucas Vazquez sfaulował Jamala Musialę, za co arbiter słusznie wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Harry Kane i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W kolejnych minutach Real starał się znaleźć drogę do tego, aby w rewanżu nie gonić wyniku. Udało się to w 83. minucie. Kim Min-Jae sfaulował w polu karnym Rodrygo i Clement Turpin po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Vinicius Junior i pewnym uderzeniem ustrzelił dublet. W samej końcówce żadna ze stron nie zdołała już zmienić wyniku i ostatecznie na Allianz Arena padł remis 2:2.

Bayern Monachium 2:2 Real Madryt
0:1 Vinicius Junior 24′
1:1 Leroy Sane 53′
2:1 Harry Kane [k.] 57′
2:2 Vinicius Junior [k.] 83′

Remis oznacza, że w rewanżowym starciu w nieco bardziej uprzywilejowanej sytuacji będzie Real Madryt. Spotkanie decydujące o tym, kto zagra w finale Ligi Mistrzów, odbędzie się 8 maja na Santiago Bernabeu.

OFICJALNIE: Claudio Ranieri kończy z piłką!
Mistrzostwa Europy U-17: Nieudana inauguracja Polaków
ODKRYWAMY KARTY: Oto eksperci Kanału Sportowego na Euro!
Superliga: Grabara musi obejść się smakiem! Duński gigant na kolanach
Borek diagnozuje problem polskiej piłki. “Kto się wyróżnia – wyjazd, od razu wyjazd”