HomePiłka nożnaKane i Bayern przeszli do historii. Bawarczycy zdemolowali Dinamo

Kane i Bayern przeszli do historii. Bawarczycy zdemolowali Dinamo

Źródło: Twitter/X

Spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Dinamem Zagrzeb w pierwszej kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów zapisało się w historii na dwa sposoby. Harry Kane został pierwszym strzelcem hat-tricka z rzutów karnych, a do tego był to drugi najbardziej obfity w gole mecz od początku istnienia rozgrywek.

Bayern

ddp media GmbH / Alamy

Bayern rozgromił Dinamo Zagrzeb

Pojedynek na Allianz Arena miał tylko jednego faworyta, którym rzecz jasna był Bayern Monachium. Mało kto jednak mógł się spodziewać, że w stolicy Bawarii dojdzie do aż takiej kanonady. Emocjami z tego spotkania bez problemu można byłoby obłożyć co najmniej 2-3 mecze.

Do przerwy Bawarczycy prowadzili 3:0, a mogli jeszcze wyżej, gdyby nie nieuznany gol Serge’a Gnabry’ego. Na drugą połowę Bayern wyszedł mocno zaspany, czego efektem były dwa ekspresowe trafienia Dinama Zagrzeb. Na tym jednak koniec, jeśli chodziło o Chorwatów.

W dalszej części spotkania podopieczni Vincenta Kompany’ego strzelili aż sześć goli, z czego trzy były autorstwa Harry’ego Kane’a. Anglik mógł mieć o jedno trafienie więcej, ale w 60. minucie arbitrzy nie uznali jego bramki. Kanonada w Monachium zakończyła się na wyniku 9:2.

Rekordowy mecz w Monachium

Spotkanie to dostarczyło dwóch nowych imponujących rekordów. Harry Kane stał się bowiem pierwszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów i dawnego Pucharu Europy, który ustrzelił hat-tricka z rzutów karnych. Dokonał tego w 19., 73. i 78. minucie.

Co więcej, tylko raz w historii Ligi Mistrzów w meczu padło więcej goli, niż we wtorkowy wieczór na Allianz Arena. Miało to miejsce w sezonie 2016/17 w starciu Borussii Dortmund z Legią Warszawa (8:4). 11 bramek padło także 21 lat temu, w pojedynku AS Monaco z Deportivo La Coruna (8:3).