HomePiłka nożnaBayern Monachium dominował, ale zremisował. Piękne gole w hicie 1. Bundesligi

Bayern Monachium dominował, ale zremisował. Piękne gole w hicie 1. Bundesligi

Bayern Monachium zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1 w hicie 5. kolejki 1. Bundesligi. Oba gole padły w pierwszej połowie spotkania.

Aleksandar Pavlović po pięknej bramce z Leverkusen

Bayern szybko odpowiedział Bayerowi

Bayern Monachium od początku hitowego starcia z Bayerem Leverkusen chciał szybko strzelić gola. Swoich sił próbowali Dayot Upamecano, Raphael Guerreiro i Michael Olise. Jednak za każdym razem piłka w bezpiecznej odległości mijała bramkę urzędujących mistrzów kraju. Jamal Musiala raz po raz nękał podopiecznych Xabiego Alonso i w 19. minucie, po indywidualnej akcji, został powalony przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Olise, którego strzał wylądował na górnej siatce. Mało aktywni w ofensywie Aptekarze po pierwszej groźnej akcji objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Grimaldo, a piłkę przed pole karne wybił defensor Bawarczyków. Następnie do futbolówki dopadł kapitan – Granit Xhaka i zagrał do Andricha. Niemiec oddał płaski, ale bardzo precyzyjny strzał w lewy, dolny róg bramki strzeżonej przez Manuela Neuera. Die Roten odpowiedzieli jeszcze piękniejszym trafieniem. Aleksandar Pavlović huknął z prostego podbicia i śmiało można, powiedzieć, że na ten moment to jedna z najbardziej efektownych bramek tego sezonu 1. Bundesligi. Za takie gole kochamy piłkę nożną! Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Remis w hicie 1. Bundesligi

Po zmianie stron podopieczni Vincenta Kompany’ego podobnie jak w pierwszej połowie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Harry Kane dośrodkował z prawego skrzydła, a tam bez przyjęcia uderzył Serge Gnabry. Niemiec może mówić o sporym pechu, ponieważ w jednej akcji obił słupek i poprzeczkę. Gospodarze notorycznie rozgrywali akcje po obwodzie. Do poczynań ofensywnych podłączał się Alphonso Davies. Kanadyjczyk w pewnym momencie wypatrzył Joshuę Kimmicha. 29-latek pokusił się o strzał zza pola karnego. Chwilę później w jego ślady poszedł lewy defensor 33-krotnych mistrzów kraju. W obu przypadkach Hradecky nie musiał interweniować. Druga połowa stała pod znakiem stałej dominacji monachijczyków. Przyjezdni byli bezradni. Mogli tylko patrzeć, jak rywale nabijają coraz wyższy procent posiadania piłki. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Po pięciu kolejkach Bayern jest liderem tabeli. Z kolei drużyna, która broni tytułu okupuje 3. lokatę.

Bayern Monachium – Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)
Bramki: 39′ Pavlović – 31′ Andrich
Żółte kartki: Upamecano Andrich – Wirtz, Grimaldo

Bayern: Neuer, Guerreiro, Upamecano, Kim, Davies, Kimmich, Pavlović, Olise, Musiala, Gnarby, Kane
Bayer: Hradecky, Tapsoba, Tah, Hincapie, Grimaldo, Frimpong, Xhaka, Andrich, Terrier, Wirtz, Boniface